Україна і світ

Україні потрібен більш гнучкий режим санкцій ЄС, щоб протистояти Кремлю – FT

Фото: Офіс президента

З початку повномасштабного вторгнення ЄС надав Україні значну військову та економічну допомогу.

Також був створений централізований режим санкцій проти Москви — спрямований на різні сектори економіки. Зокрема заморожування російських активів та торгівельні обмеження.

Як зазначають журналісти Financial Times, критики вважають, що цей режим не зміг зупинити військові зусилля Росії, оскільки Кремль швидко адаптується до наших спроб обмежити його дії. 

Посилення санкцій проти РФ

Попри те, що Росія продовжує свою агресію проти України, санкції справді мають помітний вплив і стримують здатність Кремля вести війну.

З 2022 року експорт ЄС до Росії скоротився на 58%, а імпорт із Росії – на 86%.

– Торгівельні витрати країни-окупанта значно зросли. Підвищення базової ставки до 21% в жовтні та нещодавнє падіння рубля стосовно долара свідчать про глибоке економічне напруження, – зазначається у статті FT.

Втім попри чисельні санкції Росія навчилася виготовляти зброю для війни, адаптувавшись до обмежень.

Як зазначається у матеріалі, з літа 2024 російські війська захоплюють українську території швидше, ніж будь-коли з початку повномасштабного вторгнення. 

– Час має вирішальне значення: ЄС варто маневрувати швидше. Нещодавно було ухвалено нову санкційну стратегію, спрямовану на осіб та структури, які стоять за гібридними атаками Росії, що підривають безпеку, незалежність та цілісність Євросоюзу, – зауважують журналісти. 

15-й пакет санкцій неминучий, підкреслюють у матеріалі. Останній раз Брюссель вводив нові санкції понад чотири місяці тому. Британія, до прикладу, оголосила про 56 нових санкцій проти російського військово-промислового комплексу минулого місяця. Це призвело до обмеження постачання військового обладнання. 

Cанкції проти 118 фізичних та юридичних осіб у секторі фінансових послуг Росії запровадили Сполучені Штати.

Це на додаток до запровадження обмежень проти майже 400 осіб, зроблених 30 жовтня. Обидві країни регулярно оновлюють свої списки, реагуючи на спроби Москви обходити санкції, дозволяючи їм відновити тиск саме тоді, коли Кремль намагається адаптуватися.

Гнучкий режим санкцій Євросоюзу забезпечить справедливий і міцний мир в Україні, зазначають журналісти. 

– Настав час відмовитись від зосередження на громіздких пакетах і сконцентруватися на протистоянні здатності Росії обходити їх. ЄС може лишатися уповільненим через його консенсусний підхід до прийняття рішень з багатьох тем, але санкції не обов’язково є однією з них, – говориться у статті.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Санкції проти Росії потрібно посилювати, щоб створити ефективні важелі впливу на будь-які майбутні переговори.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-12-06 15:12:00