Україна і світ

Українські військові проходять лікування в Брюсселі

З листопада 2022 року Військовий госпіталь імені королеви Астрід у Брюсселі лікує українських пацієнтів. Наприкінці минулого року до лікарні Недер-овер-Хембек надійшло п’ятеро українських пацієнтів. Це були українські військовослужбовці із серйозними опіками, які потребували особливого догляду. Усі пацієнти були поранені на війні, з опіками від 15% до 65% поверхні тіла.

Як повідомляє Генеральний штаб ЗС України, один з пацієнтів у понеділок, 6 березня, вже зміг залишити лікарню та повернутися додому.

«Я хочу подякувати всім присутнім за надану допомогу. Завдяки гарному догляду я зможу повернутися якнайшвидше. Це мій обов’язок повернутися в свою країну», — висловив подяку поранений.

Приймати українських пацієнтів – це питання європейської солідарності. Завдяки міжнародному досвіду лікування важких опіків військовий госпіталь є важливим місцем для надання допомоги пораненим у результаті війни.

«Прийом таких поранених – це переважно командна робота, в якій бере участь багато людей: психологи, медсестри, лікарі, лаборанти тощо. Пацієнтами також опікуються перекладачі на волонтерських засадах», — йдеться в повідомленні.

15 лютого своїх співвітчизників у Військовому госпіталі імені королеви Астрід у Брюсселі відвідала Тимчасова повірена у справах України в Королівстві Бельгія та у Великому Герцогстві Люксембург Наталія Аношина та Міністерка оборони Бельгії Людівін Дедондер.

Аташе з питань оборони України при Посольстві України в Бельгії значив: «Ми тут, щоб подякувати бельгійському уряду та голові оборонного відомства, а також персоналу. Вони показали велику відданість нашим громадянам. Українська влада їм дуже вдячна. Спеціалісти, які тут працюють, мають дуже високий рівень».

Міністерка оборони Бельгії Людівін Дедондер у січні відвідала українських захисників у Військовому госпіталі імені королеви Астрід у Брюсселі й розповіла, що вона зустрілася з чотирма українськими солдатами, які перебували тоді на лікуванні та поспілкувалася з їхніми сім’ями і висловила їм свою глибоку солідарність.

Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2023-03-20 20:16:50

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин