Львівський портал

УГКЦ вирішила перейти на Григоріанський календар

Із 1 вересня 2023 року Українська греко-католицька церква переходить із Юліанського на Григоріанський календар. Про це 6 лютого в ефірі Живого телебачення повідомив глава УГКЦ Блаженніший Святослав.

Рішення про перехід на новий календар ухвалив Архиєрейський Синод УГКЦ на з’їзді 1-2 лютого у Львові. Його прийняли, зважаючи на «численні прохання вірян та після попередніх консультацій із духовенством та монашеством».

Відтак УГКЦ переходить із 1 вересня 2023 року на новий стиль для нерухомих свят із збереженням чинної Пасхалії.

Водночас тим парафіям, які ще не будуть готові перейти у визначений час на Григоріанський календар, дозволили до 2025 року залишити можливість літургійного життя за Юліанським календарем (за окремим благословенням єпархіального єпископа).Нагадаємо, в Україні вже кілька років поспіль активно обговорюють перехід на Григоріанський календар і святкування Різдва з усім світом 25 грудня.

І УГКЦ, і ПЦУ не висловлювались категорично проти, втім в обох церквах говорили про те, що цей процес є тривалим, адже йдеться не лише про одну дату відзначення Різдва, а про повноцінну календарну реформу.

Наприкінці 2022 року глави УГКЦ та ПЦУ домовилися створити спеціальну робочу групу, яка має всебічно вивчити питання переходу українських церков на Григоріанський чи Новоюліанський календар.

Після повномасштабного вторгнення Росії в Україні стрімко побільшала підтримка переходу на Григоріанський календар. Згідно з останнім великим соцопитуванням, проведеним у цьогоріч листопаді, за святкування Різдва 25 грудня висловились 44% громадян, тоді як минулого року цей показник становив 25%.

Наприкінці минулого року у «Дії» запустили нове опитування щодо святкування Різдва в Україні. За його результатами майже 60% висловились за 25 грудня.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2023-02-06 17:33:43