Україна і світ

У Варшаві обговорили гармонізацію української системи кібербезпеки зі стандартами ЄС

У Польщі відбулося ХVІІI засідання Національного кластера кібербезпеки на тему: «Гармонізація систем кібербезпеки критичної інфраструктури із стандартами ЄС». Захід організовано Національним координаційним центром кібербезпеки спільно з Фондом цивільних досліджень та розвитку США за підтримки Державного департаменту США.

Про це повідомляє Апарат Ради національної безпеки і оборони України.

У засіданні взяли участь у режимі онлайн та офлайн близько 300 представників державного сектору, міжнародної та донорської спільноти, посольств та приватних установ.

«Це перший Кластер за межами України. На ньому розглядається надзвичайно актуальне питання — гармонізація української системи кібербезпеки зі стандартами ЄС. Але варто зазначити, що в цьому процесі маємо враховувати досвід нашої держави у війні з рф. Тож наше засідання не тільки сприяє глибшому розумінню специфіки сфери кібербезпеки ЄС, а й дозволяє поділитись із нашими партнерами унікальним досвідом України у кібервійні», — сказав заступник Секретаря Ради національної безпеки і оборони Украни Сергій Демедюк, відкриваючи засідання Кластера.

Керівник управління забезпечення діяльності НКЦК Апарату РНБО України Сергій Прокопенко подякував Польщі за те, що в ці складні часи країна залишається найближчим другом, союзником та партнером України, а також співорганізаторам — CRDF Global та Державному департаменту США за те, що вже майже три роки Кластер допомагає розбудовувати національну систему кібербезпеки та наближати нашу перемогу.

«Національний кластер кібербезпеки створювався як майданчик для комунікації та координації українських основних суб’єктів забезпечення кібербезпеки з нашими іноземними партнерами. Ми пройшли досить великий шлях, розглядаючи актуальні питання від кіберзахисту та кібербезпеки до питань кібероборони, кібердипломатії та взаємодії з приватним сектором. І я радий, що сьогодні ми вже обговорюємо розбудову стійкості нашої держави у кіберпросторі», — сказав Сергій Прокопенко.

Керівник з операційної діяльності CRDF Global в Україні Михайло Верич зазначив, що діяльність Національного кластера кібербезпеки має головну мету – координації зусиль.

«Мова тут не лише про злагоджену роботу усіх суб’єктів на національному рівні, яка передусім є передумовою стабільності системи кібербезпеки. Важливу роль у цьому процесі відіграють наші міжнародні союзники, донорська спільнота. Обмін кращими практиками, досвідом та можливостями є запорукою продовження інтеграції України в європейський кіберпростір», — додав Михайло Верич.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Учасники заходу обговорили питання щодо особливості законодавства у сфері кібербезпеки України та ЄС, практичні кроки для зближення, важливість державно-приватного партнерства в цьому процесі, а також розглянули найкращі практики та досвід Європейського Союзу.

Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2023-04-04 09:54:00