У Львові побільшало хворих на пневмонію
У Львові зростає кількість хворих на пневмонію. Завідувачка Пульмонологічного відділення Другого медичного об’єднання Львова розповіла про симптоми метапневмовірусної інфекції, під час яких обов’язково потрібно звернутися до лікарів. Про це Львівському порталу повідомили в пресслужбі Львівської міської ради.
У міських лікарнях побільшало пацієнтів з пневмоніями. Здебільшого, це молоді люди без хронічних хвороб. Усі вони мають схожий сценарій: лікування вдома не допомогло, після кількох днів прийому ліків вдома не стало краще, гарячка не минала, тож були змушені звернутися за допомогою до лікарів. Такі пневмонії лікують у стаціонарі антибіотиками, у деяких випадках – гормональними препаратами.
«Більшість наших пацієнтів – це здорові хлопці і дівчата, віком 18-25 років. Вони захворіли пневмоніями, викликаними метапневмовірусом. Всі називають одні й ті самі симптоми: дуже довго тримається температура, причому самостійно вона не збивається, загальна слабкість. Ще один варіант – температура збивається, але дуже незначно і ненадовго. Люди лікувалися вдома, але після лікування їм не стало легше. З такими пневмоніями їм потрібна стаціонарна допомога», – пояснила завідувачка Пульмонологічного відділення Другого медичного об’єднання Львова Юлія Кулітка.
Серед причин, чому людський метапневмовірус (HMPV) вражає саме молодих активних людей, медики називають багато соціальних контактів і, ймовірно, старше покоління раніше контактувало з цим вірусом, тому зараз хворіє менше. Якщо старші люди хворіють, то це ті, хто вже має супутні захворювання.
Після старту терапії усім пацієнтам стає краще, минає загальна слабкість і стає легше дихати. На щастя, пацієнти не мають вираженої дихальної недостатності, не потребують кисневої підтримки.
Лікарка застерігає від помилок у лікуванні пневмонії, викликаної метапневмовірусом.
«Це не класична пневмонія. Хрипи у легенях лікар може почути аж на 7 добу, коли все уже серйозно. А тим часом запалення вже є і ураження легень уже значне. Тому не варто чекати на появу хрипів. Але є симптоми, які мають насторожити людей і мотивувати звернутися до лікаря. Висока гарячка, яка не знімається (якщо після прийому ліків на 3-4 день вам не краще), виражена загальна слабкість – це ті ознаки, які потребують медичної допомоги», – розповіла Юлія Кулітка.
За її словами, якщо понад 3-4 дні тримається температура, самостійно вона не збивається (понад 39 градусів), варто прийти до лікаря і зробити рентген легень. Зазвичай, температура при цій хворобі є висока, понад 39 градусів, її немає у рідкісних випадках (люди з онкологією, які отримували хіміотерапію).
Нагадаємо, нещодавно у Львові лікарі Центру дитячої медицини врятували 8-річну дівчинку з трансплантованою ниркою, життя якої опинилось під загрозою через важку форму пневмонії.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Фото ілюстративне, автор: Роман Балук
Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2025-01-21 20:58:00