Суспільне мовлення

У Львові дружини та рідні військових влаштували пікет на підтримку добровільної демобілізації

Сьогодні, 2 грудня, у центрі Львова, біля Оперного театру, відбувся мирний пікет “Добровільна демобілізація після 18 місяців служби”. На захід прийшли півсотні людей – дружини та рідні військових, які захищають Україну з перших днів і місяців повномасштабного вторгнення Росії.

Про це повідомила кореспондентка Суспільного з місця події.

Люди вимагають, щоб влада ухвалила закон, який дасть право військовослужбовцям демобілізуватися після 18 місяців служби, розповідає дружина бійця Леся Полєк. Її чоловік з 24 лютого 2022 року доєднався до лав ТРО. З початку повномасштабного вторгнення у відпустці він був лише 30 днів.

“Ми просимо, щоб прийняли законопроєкт і дали можливість добровольцям, не тільки їм, а й хто був мобілізований і вже більше 18 місяців боронить нашу країну, дати їм добровільну можливість демобілізуватися. Ми як ніхто знаємо, що відбувається з нашими чоловіками, що відбувається з нашими військовими, і як вони переживають цей стан повної деморалізації і стан такої втоми, що неможливо описати. Якщо наші чоловіки не мають права цього говорити, тому що вони є військовослужбовці, ми як їхні дружини, мами, сестри, брати, тати, ми за них виходимо і говоримо”, — каже Леся Полєк.

Дружини та рідні військових влаштували пікет біля Львівської опери, 2 грудня 2023 року. Фото: Єлісавета Сілаєва/Суспільне Львів

Чоловік Алли Радченко з початку повномасштабної війни теж служить в ЗСУ. Вже понад пів року вона не бачила чоловіка.

“У нас є діти, ми маємо якось жити. Я не розумію, як далі будувати життя, ми з нього просто вирвані. Дуже тяжко пацанам і вони дуже зневірюються, у них відчуття, як вони у тюрмі. Тут то люди живуть своїм життям, а про них начебто всі забули, а вони гинуть, отримують поранення”, — наголошує Алла Радченко.

Учасниці пікету в центрі Львова, 2 грудня 2023 року

Учасниці пікету в центрі Львова, 2 грудня 2023 року. Фото: Єлісавета Сілаєва/Суспільне Львів

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Через оголошення повітряної тривоги пікет завершили.


Джерело: Суспільне мовлення України

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин