Україна і світ

У Києві відкрили скульптуру Героя України Олександра Мацієвського

У Києві урочисто відкрили унікальну скульптуру Героя України Мацієвського Олександра Ігоровича — військовослужбовця 163-го батальйону 119-ї окремої бригади Сил територіальної оборони Збройних Сил України, якого російські загарбники розстріляли 30 грудня 2022 року на сході України.

Скульптура є практично точною копією військового, яку встановили на території Національного історико-архітектурного музею «Київська фортеця».

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність Військовій присязі Президент України Володимир Зеленський Указом №146/2023 постановив присвоїти звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» Мацієвському Олександру Ігоровичу — солдату (посмертно).


macziyevskyj 03

Створив скульптуру Олег Цьось, над якою він працював майже два місяці. За його словами, працювати було складно. Спочатку вивчали обличчя за фотографіями по паспорту та інших старих світлин і відео. Риси обличчя видивлялися буквально по кадрам.

Саме важке — це погляд. Коли його виліплювали, починали переживати, думати, — зазначив автор скульптури під час відкриття.

На відкритті була присутня мати загиблого Героя. Вона зазначила, що з першого кадру ще у лютому місяці зрозуміла, що на відео її син. Жінка пишається сином, який до останнього любив свою країну та боронив її від російських окупантів.

macziyevskyj 01

За словами матері Олександра Параски Демчук, він воював із гордістю та любов’ю до своєї Батьківщини. Незважаючи на втому, він був щасливим, що виконує свій обов’язок, допомагає звільняти українські землі від російських військ.

Скульптура Олександра Мацієвського створена коштом меценатів та благодійних фондів.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Фото автора

Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2023-12-06 21:41:33

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин