Україна і світ

У бою немає права на помилку: як готують новобранців у 199-му навчальному центрі ДШВ

Українські десантники мають хорошу витримку, холодний розум і швидку реакцію. Саме воїни Десантно-штурмових військ ЗСУ ведуть боротьбу в найнебезпечніших і непередбачуваних умовах.

Проте перед залученням до виконання завдань в умовах бойових дій кожен десантник має пройти належну підготовку, щоб відточити майстерність та оперативно зорієнтуватися у ситуації, в якій немає права на помилку.

Факти ICTV розповідають історію 199-го навчального центру ДШВ, особливості його роботи та як готують українських десантників в умовах повномасштабної війни.

Історія 199-го навчального центру ДШВ

199-й навчальний центр ДШВ призначений для підготовки та підвищення кваліфікації особового складу для військових частин і підрозділів Десантно-штурмових військ ЗСУ. Йому підпорядкований 37 загальновійськовий полігон у селі Перлявка під Житомиром.

Навчальний центр сформовано у травні 2015 року на базі 240-го Центру підготовки підрозділів 8 армійського корпусу Сухопутних військ ЗСУ.

День військової частини А2900 відзначається щорічно 21 травня.

Наприкінці 2021 року 199-му навчальному центру ДШВ ЗСУ вручено бойовий прапор і грамоти президента України.

Перемогти, навіть коли важко

Як зазначають у Десантно-штурмових військах, на базі навчального центру близько 100 тис. військовослужбовців пройшли навчання та перепідготовку.

Інструктори та викладачі навчального центру брали участь у бойових діях на Сході України.

Вони надалі виконують службові обов’язки для захисту України після початку повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року.

– У бою немає права на помилку, тому важливо віддати максимум зусиль під час навчання, щоб бути готовим до усього і перемогти, навіть коли важко, – вважають у 199-му навчальному центрі Десантно-штурмових військ ЗСУ.

Військовослужбовці ДШВ Збройних сил України виконували бойові завдання у Київській, Житомирській, Харківській, Херсонській, Миколаївській областях.

У навчальному центрі стверджують, що кожна година підготовки та тренування дає шанси вистояти, зберегти своє та життя побратимів, а також здобути перемогу.

Як готують десантників в умовах повномасштабної війни

З листопада 2024 року українських десантників готують до бойових дій за оновленою програмою базової загальної підготовки за стандартами країн НАТО.

Як повідомив Фактам ICTV начальник управління підготовки командування ДШВ Святослав Заїць, збільшено час навчання із 30 до 45 днів.

За його словами, завдяки цьому воїни Десантно-штурмових військ ЗСУ мають можливість отримати більше навичок під час вогневої та тактичної підготовки. Також більше часу виділяється на основні предмети навчання.

Новобранців ДШВ навчають протидії ворожим безпілотникам, тактичної та першої домедичної допомоги. Крім того, воїни мають вміти забезпечити зв’язок у критичних ситуаціях.

Як зазначив у коментарі Фактам ICTV інструктор 199-го навчального центру ДШВ Павло, для управління військами необхідний зв’язок – це дуже важливо.

Він наголосив, що особливо потрібно мати зв’язок із відділенням чи групою бійців, які попрямували на виконання бойового завдання.

В оновленій програмі підготовки воїнів ДШВ передбачається колективне озброєння, щоб кожен міг стріляти з протитанкових гранатометів, крупнокаліберних кулеметів чи іншого озброєння.

Фото: Десантно-штурмові війська ЗСУ

Як пояснив Святослав Заїць, під час навчання військовослужбовці готуються не лише тримати оборону, а й починають вести агресивний бій у штурмі, що дає можливість врешті відкинути противника, який перебував на певних позиціях.

У 199-му навчальному центрі ДШВ зазначають, що українські десантники також тренуються вести нічний бій та здійснювати раптові штурми. Це допомагає отримати тактичну перевагу, адже мінімізує ризик бути поміченими.

Військові, які також освоїли інженерно-саперну справу, можуть розміновувати території, будувати та зміцнювати укриття, створювати перешкоди для противника, а також захищати інфраструктуру.

Друзі ДШВ: як підтримати десантників

Друзі ДШВ – це сайт, на якому всі можуть донатити на потреби Десантно-штурмових військ.

Проєкт створено для надійної підтримки воїнів, які ефективно виконують бойові завдання, маючи необхідні комплекси РЕБ, дрони та інше озброєння.

Українська армія – це сильні воїни. Щоб долучитися до Десантно-штурмових військ, потрібно залишити заявку на сайті та пройти підготовку.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Фото: Десантно-штурмові війська ЗСУ

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-11-28 18:00:00