Треба посилити безпеку в закладах освіти: омбудсменка відреагувала на побиття вчителя у Вінниці
В Україні необхідно шукати засоби посилення безпеки в закладах освіти, зокрема, побудови безпечної комунікації між усіма учасниками освітнього процесу.
Так освітня омбудсменка Надія Лещик відреагувала на побиття вчителя у Вінницькому ліцеї №6.
Побиття вчителя у Вінниці – реакція освітнього омбудсмена
– Жодні непорозуміння та складні ситуації неприпустимо намагатися вирішити із застосуванням будь-яких проявів насильства. Це стосується всіх учасників освітнього процесу, – вважає Надія Лещик.
За її словами, працівники закладів освіти, діти та батьки не мають зазнавати знущань, насильства та жорстокого поводження.
Омбудсмена звернула увагу, що побиття вчителя у Вінниці могло психологічно вплинути та травмувати дітей, які стали свідками агресивної поведінки.
Вона закликала батьків пам’ятати, що проявлена агресія проти інших учасників освітнього процесу може сприяти подібній поведінці серед дітей. Згодом це може перерости в агресію до інших дітей, батьків чи вчителів.
На її думку, необхідно шукати засоби посилення безпеки в закладах освіти. Вона пояснила, що зараз відбувається погіршення психологічного стану в умовах війни, а без допомоги цей процес лише поглиблюватиметься.
Надія Лещик звернула увагу на ще один важливий безпековий аспект. Йдеться про безперешкодний доступ усіх охочих до закладу освіти, який може бути небезпечним для дітей, особливо під час війни.
Нещодавно у Вінниці батько однієї з учениць вдарив учителя, внаслідок чого спричинено перелом носа і струс мозку.
Тепер йому загрожує до п’яти років обмеження волі або навіть тюремного ув’язнення за ч. 1 ст. 296 (Хуліганство) Кримінального кодексу України.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-12-24 00:02:00