Україна і світ

Суд скоротив термін Навальному на півтора місяці

22 лютого суд Москви залишив у силі рішення про заміну політику Олексію Навальному умовного вироку на реальний.

Однак йому зарахували час перебування під домашнім арештом із 30 грудня 2014 року по 18 лютого 2015 року.

– Півтора місяці скинули – уже нормально, – прокоментував вирок суду Олексій Навальний.

Адвокат Навального припускає, що його підзахисного можуть етапувати в колонію відразу цього рішення, передає видання ТАСС. Тепер термін Олексія Навального становить 2 роки 6 місяців та два тижні. Звільнять політика наприкінці липня – на початку серпня 2023 року.

Сторона захисту подаватиме касаційну скаргу на сьогоднішнє рішення суду.

Олексія Навального засудили в справі Ів Роше 30 грудня 2014 року. Йому призначили 3,5 роки позбавлення волі умовно й п’яти років випробувального терміну, який повинен був закінчитися 30 грудня 2019 року.

У серпні 2017 року термін продовжили до кінця 2020 рік нібито через порушення Навальним його умов. Увесь цей час Навальний був зобов’язаний регулярно приходити й відмічатися у Федеральній службі виконання порань.

За два дні до закінчення терміну ФСВП оголосила, що нібито дізналася з журналу Lancet, що Навальний був виписаний із берлінської клініки Шаріте 20 вересня 2020 року, що свідчить про те, що він ухилявся від контролю і не приходив відмічатися.

Сам Навальний неодноразово пояснював, що після того, як його спочатку вивели з коми, а потім змогли виписати зі стаціонару, він проходив курс реабілітації: заново вчився ходити й тримати предмети. Як тільки політик зрозумів, що здоровий, він прилетів до Росії. Це сталося 17 січня 2021 року. В аеропорту його затримали.

2 лютого суд виніс вирок Олексію Навальному в справі про Ів Роше – 3,5 року колонії загального режиму. Оскільки майже рік із цього терміну Навальний уже відсидів, за ґратами він має провести ще 2 роки та 8 місяців. 22 лютого Бабушкінський суд Москви скоротив цей термін ще на півтора місяці.

22 лютого о 14.00 почнеться слухання у справі Олексія Навального про наклеп на ветерана. Кримінальне провадження про нього порушили через його коментарі до агітаційного ролику за поправки до Конституції РФ. Політик 2 червня у своєму Twitter назвав усіх, хто знявся у відео, “ганьбою країни” та “людьми без совісті”. Серед учасників відео був 94-річний ветеран Гнат Артеменко. У слідчому комітеті вирішили, що коментар Навального містив завідомо неправдиві відомості, які ганьблять честь і гідність ветерана.

Перше засідання у справі відбулось 5 лютого. Воно тривало близько восьми годин. Ветеран Артеменко виступав у суді через відеозв’язок, Навального привезли в суд особисто. Засідання перенесли на 12 лютого через сварки відповідача зі свідками звинувачення, зокрема з онуком Артеменка.

Джерело: Медуза, Дождь

Читайте останні новини України та світу на каналі  в Telegram

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-02-20 11:42:44

Back to top button