Україна і світ

Стрітення Господнє 2025: дата та традиції свята


Після переходу Православної церкви України на новоюліанський календар дати більшості свят були зміщені.

Коли відзначають Стрітення Господнє у 2025 році за новим церковним календарем — розказують Life. Факти ICTV.

Стрітення Господнє 2025: дата за новим церковним календарем

Стрітення Господнє — дванадесяте свято, приурочене важливій події в житті Ісуса Христа. У 2025 році віряни відзначатимуть це свято на 13 днів раніше.

Традиційно його відзначають на 40-й день після Різдва Христового. Різдво святкували 25 грудня, тож Стрітення Господнє за новим календарем припадає на 2 лютого (неділя). За юліанським календарем святкували 15 лютого.

Стрітення Господнє має багату історію та традиції святкування.

Історія та традиції на Стрітення Господнє 2025

У перекладі зі старослов’янської мові Стрітення означає “зустріч” або “радість”. Історія свята сягає своїм корінням ще III-IV століть.

У день Стрітення Господнього віряни вшановують зустріч Ісуса Христа з народом. За церковними переказами, Діва Марія та Йосип прибули до храму з маленьким Ісусом, щоб подякувати Богові за немовля.

У церкві на них чекав Симеон Богоприємець, який прожив майже 300 років, очікуючи зустрічі з Ісусом. Тільки-но він узяв на руки малюка, то одразу помер. Цим він визнав у Ісусі Христі Спасителя, про якого йшлося у пророцтві.

Саме зустріч Симеона Богоприємеця з Ісусом й означала радість, тобто Стрітення.

В Україні Стрітення Господнє святкували ще в дохристиянські часи. Тоді свято називалося Стріщення, Зимобір чи Громовиця.

У народі вважалося, що цього дня зустрічаються зима та весна й сперечаються між собою. Тому протягом дня погода може різко змінюватися. Здавна існувало повір’я, що якщо ввечері потепліло, то перемогла весна й тепер весь час буде тепло.

Із приходом християнства з’явилися й нові традиції. На Стрітення Господнє віряни обов’язково йдуть до церкви й освячують воду та свічки.

Воду для освячення набирали в новий посуд, який раніше не використовувався. Після цього її приносили додому та берегли до наступного року. Вважалося, що освячена вода має цілющу силу і здатна вилікувати будь-яку хворобу.

Освячені свічки, або громични, господині запалювали під час грози, щоби вберегти своє життя та худобу.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

На Стрітення Господнє у 2025 році християни вітають один одного та бажають усім Божого благословення, здоров’я та розради.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-01-10 18:30:00