Україна і світ

Штам коронавірусу Дельта: які симптоми, чим небезпечний


Коли і де вперше був виявлений штам Дельта?

Чим він відрізняється від класичного коронавірусу?

Які симптоми має штам Дельта?

Чим небезпечний штам Дельта?

Хто ризикує захворіти?

Чи діють на нього вакцини?

Далі буде?

У березні 2021 року в Індії вперше була виявлена мутація коронавірусу, яка з медичного погляду виявилася небезпечнішою за класичний коронавірус і попередні штами: британський, південноафриканський, бразильський тощо. Центри з контролю і профілактики захворювань в США вже внесли штам Дельта до переліку вірусів, що викликають небезпеку. Зараз цей варіант становить 10% випадків коронавірусу в США і швидко поширюється. Також він домінує у Великій Британії, Португалії та Росії.

 

Дельта відрізняється від Альфа (британський штам) та інших мутацій більшою заразністю, важчим протіканням хвороби, характеризується значним зниженням нейтралізації його антитілами (отриманими після хвороби, а також після вакцинації), зниженням ефективності лікування (від нього просто немає ліків) і вислизанням від стандартних діагностичних тестів.

Для цього штаму властиво те, що новий випадок відтворюється протягом 24 год. Новий випадок уханьского штаму, наприклад, відтворювався в середньому через 5-6 днів. Здатність Дельти заражати практично стовідсоткова.

У разі потрапляння в організм штаму Дельта виникають вже відомі симптоми – кашель, висока температура, іноді втрата смаку та нюху, а також нові, схожі на легку застуду, отруєння або сінну лихоманку:

  • головний біль
  • поколювання у горлі
  • сильний нежить
  • діарея
  • порушення слуху
  • важкі розлади шлунка
  • тромби, що призводять до гангрени

Згідно з дослідженнями, індійський штам коронавірусу Дельта збільшує ризики госпіталізації в 2,6 раза, потрапляння до реанімації в 1,6 раза. Летальність збільшується майже в два рази. Однак, якщо отримати дві дози вакцини від коронавірусу, ці ризики істотно знизяться.

Більше того, його схожість із застудою або алергією робить хвору людину небезпечною з огляду на поширення вірусу.

У зоні ризику літні люди і ті, хто має хронічні хвороби – гіпертонію, цукровий діабет, хвороби нирок, а також люди зі шкідливими звичками. Повторні випадки зараження спостерігаються в середньому через 101 день. Середній вік хворих становить 64,5 роки.

Вважається, що вакцини Pfizer і Moderna ефективні проти Дельта-варіанту приблизно на 88% після двох щеплень, а вакцини Johnson & Johnson і AstraZeneca – мають ефективність близько 60%, хоча дослідження тільки проводяться.

14 червня 2021 року в Індії зафіксований новий варіант штаму коронавірусу Дельта – Дельта плюс. Він здатний знижувати активність антитіл у тих, хто хворів на коронавірус, і у вакцинованих.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-07-17 18:10:40

Back to top button