Щоб перекривати всі напрямки, збивати всі ворожі цілі, нам потрібно більше ЗРК та літаки — Юрій Ігнат
У прямому ефірі телемарафону «Єдині новини» речник Повітряних Сил Збройних Сил України полковник Юрій Ігнат розповів про те, що всі зенітні ракетні комплекси, які Україна отримала від іноземних партнерів, працюють на нашу Перемогу. Так він прокоментував інформацію про отримання Україною другого ракетного комплексу IRIS-T від Німеччини. Нагадаємо, що перший ЗРК IRIS-T Україна отримала восени минулого року. Цьогоріч запланована передача ще двох установок.
— Якщо говорити про Повітряні Сили, ми маємо майже всю номенклатуру озброєнь ППО від наших західних партнерів. Залишилось отримати лише SAMP/T та F-16. Усе озброєння, що ми отримуємо, вже працює в Україні. Йдеться про ЗРК. Але їх недостатньо. Звісно, дуже гарні для нас новини, що в Україні є IRIS-T чи Patriot. Але цих комплексів потрібно значно більше. Україна — одна з найбільших країн у Європі, система ППО в нас дуже розгалужена, тому перекриті будуть не всі напрямки. Три установки радіусом до 40 км (це максимальна дистанція ураження однієї IRIS-T) зможуть захистити лінію фронту приблизно в 100 км.
З огляду на це, речник Повітряних Сил укотре наголосив, що Україні потрібен літак, який міг би забезпечити повністю охорону повітряного простору та винищувальне прикриття з повітря.
Він також додав, що всі отримані іноземні ЗРК можуть працювати в єдиному інформаційному полі.
— IRIS-T — один із найсучасніших сьогодні комплексів, він має потужний радар, що бачить дуже деталізовано та чітко й може розрізняти найменші цілі з дуже малою ефективною відбиваючою поверхнею. IRIS-T може працювати в єдиному інформаційному полі з західними системами, як-от NASAMS, Patriot і SAMP/T. Ці комплекси можуть обмінюватись оперативною інформацією, це дуже важливо сьогодні. Скажімо, якщо один комплекс не знищив ціль, його підстрахує інший.
Водночас, за словами Юрія Ігната, IRIS-T — новий комплекс, і Німеччина не в змозі швидко виготовити їх достатню кількість уже і зараз. Але на довгострокову перспективу з німецькими партнерами буде вестись робота. А поповнювати наявні сили ППО України можливо за рахунок інших систем, наприклад NASAMS, яких у світі немало.
Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2023-05-01 12:43:51