Україна і світ

Розмноження без жодних витрат: як живцювати троянди восени


Троянди – неймовірна окраса саду, яка потребує догляду, уваги та турботи. Для того, щоб виростити ці прекрасні квіти, деякі господарі вдаються до живлювання. Як проводити маніпуляцію, що для цього знадобиться та коли це варто робити – у матеріалі Фактів ICTV розповів наш постійний експерт із рослин Олексій Колесник.

Живцювання троянд восени: що це за маніпуляція

Це один зі способів вегетативного розмноження рослин, у процесі якого беруть живець (частину рослини) та вкорінюють його. Тобто процес відбувається без участі насіння.

– Живцювання – це спосіб розмноження рослин, за якого зрізається й укорінюється їхній пагін, – розповідає наш постійний експерт з рослин Олексій Колесник.

Довідка. Пагін – вегетативний орган рослини, що являє собою систему, елементами якої є стебло, листок, брунька, квітка й плід. Пагін відростає від кореня, який утримує його у наземному середовищі.

Варто зауважити, що у такий спосіб чудово розмножуються різні садові сортові троянди.

Головний позитивний момент живцювання троянд – це можливість самостійно розмножити улюблені квіти без жодних витрат.

Коли проводити живцювання троянд восени для вкорінення

Як правило, садівники вдаються до маніпуляції навесні (у квітні-травні) або влітку (у червні-липні). Саме у цей час у кущів формуються бутони.

Крім того, можна проводити живцювання троянд і восени. Це робиться під час обрізки рослин на зиму. Найкращий час, вважають досвідчені садівники – це середина та кінець осені.

-У жовтні-листопаді під час формувальної осінньої обрізки можна відібрати й живці для вкорінення, – розповідає наш постійний експерт з рослин Олексій Колесник.

Живцювання троянд восени в домашніх умовах: як проводити процедуру

Спочатку підготуйте інструменти, протерши їх спиртом, а потім злегка сполоснувши окропом.

Після цього варто відібрати абсолютно здорову троянду з хорошими пагонами розміром з олівець. Такі живці найкраще приживаються, вважають садівники.

– Відберіть здорові однорічні пагони заввишки близько 15 сантиметрів, – розповідає наш постійний експерт з рослин Олексій Колесник.

Зауважимо, що у правильних живців повинно бути три-п’ять розвинених бруньок.

Якщо ви бажаєте висадити квіти відразу, тоді не обривайте всі листочки на черешках, оскільки рослина потребує живлення. А воно забезпечується саме завдяки листю. Наш постійний експерт з рослин Олексій Колесник радить залишати до двох листочків зверху.

Важливим моментом є кут зрізу. Він повинен бути 45°.

Як правильно обрізати троянди

Фото: Pexels

– Пагони троянди варто зрізати під кутом 45°, далі видаліть нижні листки, але залиште 1-2 верхні для фотосинтезу, – зауважує наш постійний експерт з рослин Олексій Колесник.

Висаджують живці зазвичай у спеціально підготовлений невеликий сад для рослин. Також можна це зробити одразу на постійне місце. І цей спосіб найдоречніший, оскільки черешкам не потрібно буде вдруге приживатися.

– Вставте живці у підготовлений ґрунт на глибину 5-10 см, – додає наш постійний експерт з рослин Олексій Колесник.

Потрібно висадити рослини під кутом в 40-45 градусів і над землею залишити одну третю частину черешка.

Не радять висаджувати троянди у болотисті ґрунти з підвищеним вмістом солей, а також у кислий ґрунт або піщаник. Не надто доречним варіантом для квітів вважається гірський супісок і осадові породи. Кущі рослини добре приживаються на збагаченій перегноєм, пухкій, якісно дренованій землі.

Живцювання троянд восени: догляд після маніпуляції

Після того як ви закінчили основний процес, потрібно вкрити троянди. Для цього візьміть пластикову пляшку зі зрізаним дном і накрийте нею рослини. Крім того, зробіть у пляшці кілька отворів, щоб рослина отримувала достатньо кисню.

– Укрийте висаджені живці плівкою, білим агроволокном чи розмістіть їх у теплиці, для захисту від заморозків та забезпечення часу для вкорінення, – розповідає наш постійний експерт з рослин Олексій Колесник.

Обприскувати живці потрібно тричі на день. Так осіннє живцювання троянд допоможе вам до весни отримати вже готові живці з пагонами, які незабаром будуть все більше й більше перетворюватися на пишний ароматний кущ.

Не забувайте й підтримуйте ґрунт вологим, проте уникайте застою води.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

До речі, раніше Факти ICTV писали, як підготувати троянди до зими, а саме про обрізку, підживлення тощо.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-11-03 17:23:19