Україна і світ

Ровер NASA Perseverance зняв смерч на Марсі завширшки 60 м

1

Шестиколісний ровер Perseverance зняв смерч на Марсі. Дивовижне природне явище вдалося записати на відео, а згодом марсохід успішно відправив дані NASA.

Так, смерч був знятий ще 30 серпня – це 899-й день місії Perseverance. Ролик складається всього з 21 кадру, які прискорили у 20 разів.

Зараз дивляться

Примітно, що через особливості атмосфери Марса, смерчі на червоній планеті набагато слабші, ніж на Землі. Однак для вчених це ще одна можливість краще зрозуміти принципи існування на планеті та її погоду.

Ширина цього смерчу становить 60 м, а висота – 118 м. Він рухався зі швидкістю 19 км/год. За словами дослідників із NASA, за розмірами ці природні явища все ж можуть бути більшими за земні. Щоправда, передбачити їхню появу на Марсі поки що дуже складно – роверу Perseverance і Curiosity доводиться їх шукати за допомогою своїх камер.

Нещодавно у NASA була ще одна важлива перемога – корабель OSIRIS-Rex скинув на Землю капсулу зі зразками ґрунту астероїда Бенну. Це перша в історії успішна місія, метою якої була доставка зразка астероїда. Тепер вчені дізнаються більше про космос і формування космічних тіл.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-10-02 13:04:23

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин