Україна і світ

рф навмисно влаштовує напругу навколо Молдови та невизнаного Придністров’я — ГУР

Держава-терорист влаштовує напругу навколо Молдови та невизнаного Придністров’я, щоб відвернути увагу світу від війни в Україні та продемонструвати якусь «перемогу» для російського народу.

Про це повідомив представник ГУР Міністерства оборони України Андрій Черняк.

«Створюючи напругу в Молдові, росія ставить для себе дві цілі. Перша — це спроба відвернути європейську громадськість від подій, що відбуваються в Україні. Вони бачать, що вся увага сконцентрована на Україні, у тому числі в сенсі допомоги. Тому вони намагаються. розпалити нову пожежу в Європі», — пояснив Андрій Черняк.

По-друге, за його словами, це спрямоване на внутрішнього споживача у росії.

«Адже вони не досягли жодного результату у своїй так званій «спеціальній військовій операції». Тому їм потрібно демонструвати будь-які «перемоги» для свого населення. Зараз вони намагаються зробити якусь революцію, щоб створити ілюзію як «мир за них», народ Молдавії за нас», — підсумував Андрій Черняк.

Він зазначив, що у Придністров’ї росіяни мають дуже обмежений контингент.

«Є склади, які вони охороняють. Але не на тих складах вже майже нічого немає, а те, що залишилося — старе і непридатне до використання. А в Молдові вони зараз все ж таки намагаються політичним шляхом розхитати ситуацію — під «чужим прапором», — зазначив Андрій Черняк.

Схожий сценарій росіяни використовували провокації у Донецьку та Луганську.

Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2023-03-02 14:32:29