Реєстр «Оберіг»: звідки збирають дані про військовозобов’язаних
Військовозобов’язані громадяни України мають самі оновлювати свої персональні дані, які потім потрапляють у Єдиний державний реєстр «Оберіг». Втім для його наповнення також використовують інформацію із низки держструктур. Про це Львівському порталу повідомили у Львівській ОВА.
Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів «Оберіг» – інформаційно-комунікаційна система, призначена для збирання, зберігання, обробки та використання даних про призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Її створили для забезпечення військового обліку громадян України.
Саме через цей реєстр ідентифіковують призовників, військовозобов’язаних, резервістів та ведуть військовий облік. «Оберіг» забезпечує можливість комплектування Збройних Сил України та інших військових формувань особовим складом як у мирний час, так і в особливий період.
Базу даних в «Оберезі» актуалізують не лише інформацією, яку подає про себе громадянин, а й відомостями, отриманими з інших реєстрів та баз даних, наприклд, з Центральної виборчої комісії, Державної податкової служби, Державної міграційної служби, Міністерства юстиції, Міністерства внутрішніх справ та інших.
«Це означає, що навіть якщо військовозобов’язаний не оновив свої військово-облікові дані, то інформація про нього, попри все, формується на основі вищезгаданих джерел. Тому щоб дані військовозобов’язаного були актуальні, їх краще оновити особисто», – прокоментував керівник апарату Львівської ОДА Тарас Грень.
Відповідно до Порядку ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів органи ведення реєстру «Оберіг» збирають відомості на основі даних, які їм надають самі призовники, військовозобов’язані, резервісти, а також органи виконавчої влади, інші державні установи, органи влади Автономної Республіки Крим, місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, заклади освіти (незалежно від форми власності та підпорядкування), ТЦК та СП і військові частини.
Виправити недостовірні дані у реєстрі, а також внести або виключити з нього призовників, військовозобов’язаних та резервістів, в тому числі тих, хто звільнений з військової служби та має право на пенсію, можуть на підставі розгляду їхньої вмотивованої заяви з поясненням причин, визначених законодавством. Таку заяву потрібно подати до органів ведення реєстру «Оберіг».
Призовники, військовозобов’язані та резервісти можуть отримати інформацію про своє включення (невключення) до реєстру та відомості про себе (внесені до реєстру) після особистого звернення та подання письмового запиту (із зазначенням ПІБ, місця проживання/перебування та реквізитів документа, що посвідчує особу). Такий запит слід подати до органів ведення реєстру «Оберіг».
Також можливе подання запиту в електронному вигляді через Єдиний державний веб-портал електронних послуг (Резерв+).
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Інфографіка: Міноборони
Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2024-11-04 11:06:53