Програма медгарантій 2023 року сфокусована на потребах, викликаних війною
Кабінет Міністрів України ряд ухвалив Порядок реалізації програми медичних гарантій (ПМГ) на 2023 рік.
Про це повідомляє Національна служба здоров’я України (НСЗУ).
«Запланований бюджет на ПМГ 2023 — понад 142 млрд грн. У новому році Програма медгарантій буде сфокусована на потребах пацієнта, викликаних війною. Для медзакладів на окупованих територіях та в районі бойових дій передбачені окремі пакети», — йдеться в повідомленні.
Зазначається, що, попри війну та обмежені ресурси, обсяг гарантованих медичних послуг для українців не зменшений. Як і раніше Програма медичних гарантій-2023 охоплюватиме всі основні види медичної допомоги: первинну, спеціалізовану та високоспеціалізовану допомогу, екстрену, паліативну допомога та медичну реабілітацію.
— Програма медичних гарантій не лише зберігає стійкість, а й розвивається і відповідає на виклики війни. Одним із пріоритетів у 2023 році стане медична реабілітація. Таким чином в країні з’явиться стимул до появи потужних реабілітаційних закладів, де пацієнт зможе отримати комплексні послуги з реабілітації. Також ми наближаємо психологічну допомогу до українців. Отримати психологічну підтримку людина зможе просто у свого сімейного лікаря. Лікарі первинки вже проходять відповідно підготовку і все більше закладів укладають договір на новий пакет, — зазначила Голова НСЗУ Наталія Гусак.
Фокус Програми медичних гарантій у 2023 році спрямований на реабілітаційні послуги. У 2023 році розмежовано амбулаторні та стаціонарну реабілітаційну допомогу. Відтак за амбулаторні реабілітаційні послуги НСЗУ сплачуватиме 10 820 грн. А за стаціонарні — 19769 грн при наданні реабілітаційних послуг за одним напрямом реабілітації. Якщо пацієнт отримує реабілітаційні послуги одночасно за кількома напрямами, то ставка складе 33607 грн.
Особлива увага приділена психологічній допомозі. Зокрема діятиме пакет психологічної підтримки на первинному рівні, впроваджений у 2022 році. Та збільшено тариф на стаціонарну психіатричну допомогу до 13151 грн.
Для медзакладів на окупованих територіях передбачено пакет «Забезпечення збереження кадрового потенціалу для надання медичної допомоги населенню, яке знаходиться на території, яка перебуває в тимчасовій окупації».
Цей пакет буде діяти для комунальних медзакладів, які знаходяться на окупованій території, згідно з переліком Мінреінтеграції. Оплати цим закладам залежатимуть від кількості та категорій працівників на 1 грудня 2022.
Також передбачений пакет «Готовність та забезпечення надання медичної допомоги населення, яке знаходиться на території, де ведуться бойові дій».
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
На цей пакет контрактуватимуться комунальні медзаклади (окрім стоматологічних та первинки), які перебувають в районі бойових дій та є в переліку Мінреінтеграції. А також мали договір на амбулаторну та стаціонарну допомогу, один із хірургічних пакетів, стаціонарну психіатричну допомогу та лікування туберкульозу. НСЗУ сплачуватиме цим закладам фактичну вартість послуг, які медзаклади надавали протягом 2022 року за вказаними пакетами.
Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2022-12-31 01:43:46