Україна і світ

Президент України розповів про п’ять ключових причин затягування війни

Європейська рада. Ілюстративне фото

Президент України виступив у онлайн-форматі на засіданні Європейської ради та розповів про п’ять ключових причин затягування війни й віддалення миру

Президент Володимир Зеленський виступив у онлайн-форматі на черговому засіданні Європейської ради, яке відбувається у Брюсселі. Глава держави здійснив онлайн-включення з вагона потяга АТ «Укрзалізниця» під час робочої поїздки регіонами України.

«Радий вітати вас сьогодні, так само як і завжди, але все ж у дещо іншому форматі. Зараз я відвідую міста, які росія намагається зруйнувати. Міста Донбасу, наш Харків — один із центрів сходу Європи, наш Херсон — уже звільнений від російської окупації, але який страждає від постійних російських терористичних ударів», — розповів Президент учасникам засідання.

Він наголосив, що перебуває в дорозі, адже використовує кожну можливість, щоб підтримати дух українців і наблизити час вигнання з нашої країни російського терористичного контингенту, який мріє лише про те, щоб поширити своє зло, зокрема й на інші європейські міста.

«Не дай боже нікому у світі бачити свої міста спорожнілими через загрозу терористичних ударів — як Краматорськ чи десятки інших міст Донбасу; зі зруйнованими будинками — зруйнованими російською артилерією; із фанерою замість скла у вікнах там, де люди все ж намагаються жити. Повністю знищені, розбиті обстрілами села, як у нашій Херсонській області та всюди, куди дістають російські окупанти. Закинуті — бо заміновані — поля… Не дай боже нікому цього побачити у своїй країні», — сказав Володимир Зеленський.

zelenskyj 2

Президент наголосив: якщо у співпраці України та Європи не буде зволікань чи стагнації, якщо спільні зусилля будуть рішучо спрямовані на українську перемогу, то перемога буде вже цього року.

«Що швидше ми з вами спільно діємо, то більше життів рятуємо», — зауважив він.

Глава держави відзначив тісну співпрацю в оборонній, енергетичній сферах, економічну взаємодію, десять затверджених санкційних пакетів Євросоюзу проти росії, допомогу міжнародній юстиції у притягненні до відповідальності російських воєнних злочинців. Окремо Президент подякував тим, хто бере участь у запропонованій Естонією ініціативі щодо постачання та виробництва снарядів для української артилерії, хто підтримує роботу Міжнародного кримінального суду та зусилля України зі створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії росії проти України, а також зусилля із запуску компенсаційного механізму.

«Все це — докази, що Європа вміє захищати свої цінності та має хоробрість не підкорятися терору», — переконаний Володимир Зеленський.

Водночас Президент назвав пʼять ключових небезпек, які віддаляють Україну та Європу від завершення війни й досягнення миру.

Зокрема, це зволікання з постачанням українській армії далекобійних ракет і сучасних літаків, зволікання з ухваленням нових жорстких санкційних пакетів, зволікання з реалізацією української формули миру та організацією «саміту миру», зволікання з інтеграцією України до Європейського Союзу.

«Можемо організувати саміт в одній зі світових столиць — в одній із європейських столиць. Хіба це не додасть глобальної сили Європі? Точно додасть», — заявив Глава держави.

zelenskyj 3

У контексті євроінтеграційних перспектив України Володимир Зеленський наголосив, що навіть попри російську агресію наша держава продовжує розвиток інституцій за європейськими стандартами.

«Результати очевидні: ми вистояли у війні, наші інституції діють попри все, фінансова система, банки, усі державні послуги, соціальна сфера. І критично важливо, щоб не було затягування у зближенні України та Євросоюзу. Це важливо і для захисту України, і для захисту європейської системи. Це відповідає об’єктивній потребі посилювати Європу постійно, бо лише постійне посилення гарантує незмінну стійкість», — зазначив Володимир Зеленський.

Він заявив, що Україна готова до рішення про початок уже цього року переговорів щодо членства у Євросоюзі.

Президент наголосив, що війна вчить лідерів того, що чесність у відносинах між союзниками гарантує перемогу.

«Я чесно відзначив п’ять ключових небезпек, п’ять причин затягування цієї війни та віддалення миру. Маємо зробити все, щоб затягування не було. І справді можемо це зробити. Європа вміє бути рішучою. Я знаю, що ви вмієте цінувати час. Хай кожна зустріч, кожна дискусія, кожен день нашої спільної роботи наближає повернення миру й звільнення нашої землі та всієї Європи від російського зла. Якщо Європа зволікатиме, зло може встигнути перегрупуватись і налаштуватися на роки війни. У ваших силах не допустити цього. У наших із вами спільних силах звільнити Україну від російської агресії вже цього року», — констатував Володимир Зеленський.

Чергове засідання Європейської ради триває 23–24 березня у Брюсселі. У ньому беруть участь глави держав та урядів країн — членів ЄС. Засідання Європейської ради присвячено обговоренню нещодавніх подій у зв’язку з агресивною війною рф проти України та подальшої підтримки нашої держави з боку ЄС.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело: Офіс Президента України

Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2023-03-23 22:59:45

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин