Львівський портал

Правило експлуатації та зберігання гітари, що подовжать її життя. Поради експертів Музлайн

З погляду конструкції гітари – цей інструмент фактично вічний, він не має складних механічних частин, які можуть виходити з ладу, як наприклад у піаніно. Але незважаючи на це, і акустична, і електрогітара, за словами фахівців інтернет-магазину Музлайн, потребують якісного догляду та дотримання правил зберігання, щоб якнайдовше залишатись у своїй найкращій формі. Докладніше про корисні поради фахівців – читайте у нашому матеріалі. 

Правила експлуатації 

Гітара, якою правильно користувалися, і яку правильно зберігали, із роками стає тільки краще. Інструмент, яким нехтували, поступово втрачає свої цінні акустичні властивості і зрештою може безповоротно зламатися. Але, як правило, це відбувається в основному через механічні ушкодження та недотримання режиму температури/вологи приміщення, де зберігається гітара. Існує зовсім невеликий перелік правил, що дозволять вам уникнути цього і на багато-багато років вперед зберегти унікальне звучання та зовнішній вигляд свого інструмента. 

  • Перше і найпростіше – на гітарі треба грати регулярно. Професійні інструменти, що звучать щодня, і що не мають серйозних перерв у використанні, мають найкращі акустичні властивості з можливих. Так відбувається через особливості будови натурального матеріалу – деревини – що під впливом резонансу поступово набуває більш яскравої та помітної унікальності та більш динамічного і забарвленого звуку. 
  • Міняти струни на гітарі треба також регулярно. Якщо це професійний інструмент із серйозним щоденним навантаженням, то раз на півтора-два тижні варто ставити новий комплект. Для інструмента, що використовується для задоволення і домашнього музикування, строк життя струн може бути довшим, але не вічним. 
  • Базовий догляд за гітарою полягає в регулярному очищенні корпусу і грифу від забруднень, а також обробці дерева лимонним маслом та поліролями. Якщо етап з поліроллю можна пропустити, адже це виключно естетично-косметичний момент, то обробка нелакованої деревини лимонним маслом – це обов’язковий елемент якісного догляду, що покращить стан деревини, не дозволить їй надмірно підпадати під вплив температурних коливань та змін вологості в приміщенні. Періодичність спа-процедур для інструмента залежить від інтенсивності його використання – чим більше і частіше ви граєте, тим частіше треба проводити ці маніпуляції. 

Зберігання гітари 

Ідеальні умови для зберігання гітари – це студійна кімната зі стабільною температурою та вологістю, та простий мʼякий із середини кейс. 

Але практика демонструє, що дозволити собі подібні умови може не кожен музикант. Тож фахівці інтернет-магазину Muzline радять використовувати натомість міцні протиударні кейси з м’яким наповнювачем, що фіксуватимуть гітару та захищатимуть її від впливу зовнішнього середовища у періоди коли на інструменті ніхто не грає. 

До того ж, такий кейс захистить гітару і під час транспортування, якщо необхідно її перевозити. Вішати гітару на стіну, ставити біля батареї чи вікна – абсолютно точно не варто, бо потоки холодного, гарячого сухого або вологого повітря можуть пошкодити чутливу деревину і безповоротно знищити інструмент. 

Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2025-04-15 12:09:00

Магазин автозапчастин AvtoBot м.Ніжин