Україна і світ

Посадка клематиса восени: покрокова інструкція та поради експерта


Клематис – рослина, яка чудово підходить для вертикального озеленення. Вона може обвити альтанку, перголу, терасу. Але його можна вирощувати і в контейнерах. Як посадити клематис восени та що для цього знадобиться – читайте у матеріалі Фактів ICTV поради нашого постійного експерта з рослин Олексія Колесника.

Особливості клематиса як рослини

Це багаторічні ліани з пагонами, що чіпляються за опори. Стебла у них бувають здерев’янілими, напівздерев’янілими, трав’янистими.

– Ломиніс, він же клематис – це декоративна ліана з яскравими, великими квітами, що можуть набувати різного забарвлення, залежно від виду, – зауважує наш постійний експерт з рослин Олексій Колесник.

Характерна особливість клематисів – це відсутність у квітів пелюсток.

Посадка клематиса восени: коли проводити маніпуляцію

Клематис висаджують навесні й восени. Найкращий осінній час – початок сезону, тобто вересень.

– Проводити висаджування клематисів найкраще за температури +10 – +15°C, у першій половині осені. Щоб у рослини було як мінімум декілька тижнів до початку заморозків, – говорить наш постійний експерт з рослин Олексій Колесник.

Пізніша посадка можлива у теплих регіонах, а от в інших областях України клематис може не встигнути вкоренитися, що часто стає причиною загибелі рослини взимку.

Посадка клематиса восени: які інструменти знадобляться

Щоб провести маніпуляцію, вам потрібно взяти лопату, а також мульчувальний матеріал.

– Для посадки знадобиться стандартний набір садових інструментів з лопати, води та мульчі для утеплення кореневої системи і збереження вологи, – зауважує наш постійний експерт з рослин Олексій Колесник.

Утеплювати починають, коли температура повітря опуститься до 0 градусів.

Як посадити клематис восени

Щоб усе вдалося і клематис прикрашав ваше подвір’я, потрібно дотримуватися певної черговості дій.

  • Крок 1. Обираємо ділянку.

Садити клематис варто на сонячному, захищеному від вітру місці, у родючі, гумусові, (рН від 6 до 7), помірновологі, але не заболочені ґрунти. Проте деякі сорти краще почуваються в напівтіні.

– Для посадки оберіть сонячне місце, уникаючи низинних ділянок, – зауважує наш постійний експерт з рослин Олексій Колесник.

  • Крок 2. Викопуємо ямку та не забуваємо про дренаж.

Посадкова яма має бути глибиною щонайменше 60-70 см.

– Викопайте ямку, трохи більшу за розмір кореневої системи, на дно насипте шар дренажного матеріалу та розмістіть на глибину кореневої шийки саджанця, – говорить наш постійний експерт з рослин Олексій Колесник.

Важливо висаджують клематис у ґрунт із сильним заглибленням, тобто під землею має опинитися не тільки коренева шийка саджанця, а й перша пара бруньок пагона.

  • Крок 3. Додаємо поживну суміш у лунку.

Радять у лунку покласти ґрунтову суміш, до складу якої входить дернова земля, перегній, торф і пісок в рівних частинах.

У посадкову яму рекомендовано додати склянку вапна, пару деревної золи та 150 г мінерального комплексного добрива.

Після заповнення лунки варто злегка втоптати землю та ретельно полити саджанець водою.

Посадка клематиса восени: догляд після маніпуляції

Після посадки клематиса підтримуйте ґрунт вологим, поливаючи при підсиханні верхнього шару.

Також важливо не забути про утеплення кореневої системи. Зауважимо, що вкривати ліани варто так, щоб і вентиляція повітря усередині укриття була, і волога зі снігом на стебла не потрапляли.

Для цього варто утеплити кореневу шийку, тобто після підрізання засипати прикореневу зону перегноєм на висоту 15 см. Далі, для збереження пагонів від підмочування і вмерзання в ґрунт, необхідно підкласти під стебла лапник, дошки, зрізані пагони або інший доступний матеріал.

Щоби захистити ліану від морозу, укутайте пагони покривним матеріалом і покладіть їх на підкладку. Кущ рекомендовано укривати листям або ялиновим гіллям, після цього можна все фіксувати. А для цього укладіть поверх укритих клематисів шифер або дошки.

– Підтримуйте товщину мульчі на рівні близько 5 сантиметрів, щоб коренева мала достатній захист. Видаліть пошкоджені чи хворі частини саджанця, – зауважує Олексій Колесник.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

До речі, раніше Факти ICTV писали, як саджати крокуси під зиму.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-11-02 18:57:26