Україна і світ

На низьких висотах і хвилями: яку тактику застосовує РФ для атаки дронами

Російські війська здійснили масовану атаку дронами на Київ та інші міста України. У столиці вранці лунали потужні вибухи, працювали сили ППО по ворожих повітряних цілях в інших регіонах.

Факти ICTV розібрали, що відомо про атаку дронами в ніч проти 2 листопада, яку тактику використовує Росія та чого хоче досягнути.

Атака дронів на Київ: яка тактика російських військ

Речник Київської міської військової адміністрації Михайло Шаманов розповів, що атака на столицю тривала понад вісім годин з перервами.

За його словами, це свідчить про те, що російські війська запускали БпЛА кількома хвилями ще вночі, а останні хвилі доходили до Києва вже майже вдень.

За інформацією начальника КМВА Сергія Попка, БпЛА Збройних сил Росії заходили на столицю групами. Перед Києвом вони розділялися на поодинокі цілі, атакували на надмалих висотах для ускладнення роботи сил і засобів ППО.

– Зараз вони застосовують саме таку тактику, коли на місто Shahed заходять на низьких висотах, тобто атаки йдуть хвилями. Можливо, вони намагаються крутитися в деяких зонах, привертаючи увагу мобільних груп, – пояснив Михайло Шаманов.

Речник КМВА зазначив, що основна мета російських військ – максимально заплутати українські сили та засоби ППО.

– Тобто вони намагаються, щоб мобільні групи переміщувалися, таким чином створивши собі коридори для проходу наступними хвилями. Це спроби розвідати слабкі місця ППО і виявити, де саме вони перебувають, щоб наступні хвилі ці локації обійшли, – наголосив він.

Авіаційний експерт, провідний науковий співробітник Державного музею авіації імені О.К. Антонова Валерій Романенко розповів у коментарі Фактам ICTV, що ціль Росії – тероризувати населення України.

– Шукають, де можна завдати прямої шкоди, ударами щось знищити, просто не дати відпочивати та спокійно спати. Ви ж бачите, удари в основному нічні, – звернув увагу експерт.

Нальоти супроводжуються ударами: всю ніч працювали сили ППО

Повітряний напад відбивали зенітні ракетні війська, авіація, підрозділи РЕБ, мобільні вогневі групи ПС ЗСУ та Сил оборони України.

За інформацією Повітряних сил ЗСУ, в ніч проти 2 листопада російські війська завдали удару керованою авіаційною ракетою Х-31П із повітряного простору Бєлгородської області.

– Нальоти безпілотників супроводжуються ударами по нашій ППО. Керована авіаційна Х-31П – це антирадарна ракета, яку запускають з метою прориву, ще й комбінують з ударами по нашій ППО. Радіолокатори – це очі протиповітряної оборони і системи наведення зенітних ракет, – зазначив Валерій Романенко.

У вересні 2024 року Російська Федерація запустила понад 1,3 тис. Shahed по території України, свідчать дані Міністерства оборони Великої Британії.

Водночас Генеральний штаб ЗСУ повідомив, що у жовтні цього року РФ застосувала по Україні 2 023 ударних БпЛА Shahed та безпілотників невстановленого типу.

Вдалося знищити чи подавити близько 1 185 з них, ще 738 одиниць було локаційно втрачено, а 29 БпЛА вийшли з підконтрольного повітряного простору України, за даними Генштабу.

– Справа ось в чому. До того часу росіяни не запускали разом дрони Гербера і Герань. Гербери з цими лінзами, які відбивають радіолокаційні промені, стають схожими на Shahed, через це відбувся зріст. Але якщо ви підсумуєте за місяць всі, які були локаційно втрачені, то великої різниці ви не побачите, – зазначив Валерій Романенко.

Станом на 11:00, Повітряні сили ЗСУ підтвердили збиття 39 ворожих БпЛА у Кіровоградській, Київській, Сумській і Полтавській областях, 21 безпілотник локаційно втрачено, п’ять дронів повернулися до РФ.

– Що нам Повітряні сили кажуть? 21 дрон локаційно втрачений – це Гербери. Ще п’ять БпЛА повернулись в Росію – це Герані зі Starlink або теж розвідувальні безпілотники, які просто супроводжували ударні БпЛА з метою виявлення протиповітряної оборони, – припустив авіаційний експерт.

На його думку, російські війська намагаються тероризувати мирне населення дронами Shahed, адже вони завдають ударів по об’єктах з відомими координатами.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

– Для військових цілей вони не підходять. Військові об’єкти закриють ППО, наприклад, кулемети поставлять, і Shahed будуть збитими на підльоті. Цивільні об’єкти в основному не захищені. Військові зараз захищають їх, але загалом росіяни пускають туди, де не все підряд можуть захистити. Тому мета цих ударів – деморалізувати і тероризувати населення України. Розумієте, нас привчають до цілодобових атак, – резюмував Валерій Романенко.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-11-02 18:45:04