Подоляк нагадав, що Україна попереджала про плани Росії щодо ГЕС у жовтні
Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк нагадав, що у жовтні 2022 року попереджав міжнародну спільноту про замінування шлюзів Каховської дамби на тимчасово окупованій території Херсонщини.
Він послався на світ допис у Twitter, датований 20 жовтня 2022 року. Подоляк зазначив, що Україна попереджала світ, що Росія готує техногенну катастрофу.
— У відповідь… тиша. Ані занепокоєння, ані застережень. Червень 2023-го. Росія підриває Каховську ГЕС. Може, час починати робити висновки? І може, час усвідомити, хто, коли, чому та як планував “підрив ГЕС”? – зауважив Подоляк.
У жовтні минулого року Подоляк писав, що справжній “план Суровікіна” щодо Каховської ГЕС полягає у:
- мінуванні дамби і трансформаторів;
- примусовому вивозі українців та переселенні нелояльного населення до РФ;
- затопленні території, щоб зупинити контрнаступ України та перекрити власний відступ.
В ніч проти 6 червня російські військові підірвали греблю Каховської ГЕС. Факти ICTV зібрали перші наслідки затоплення території регіону та реакцію світу на черговий злочин Москви.
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-06-07 17:11:30