Львівський портал

Пам’ятку в самому центрі Львова продали за 412 мільйонів гривень

Державний «Укрексімбанк» продав із аукціону свою філію в центрі Львова – п’ятиповерхову пам’ятку архітектури на площі Міцкевича, 4. Стартова ціна лоту становила 373,6 млн грн, але в процесі торгів зросла до 412 мільйонів гривень. Відповідні результати торгів оприлюднено на OpenMarket (держпідприємство «СЕТАМ» Міністерства юстиції України).

Загальна площа будинку становить 7 108 м кв. З боку вул. Вороного є парковка, також тут є сучасні системи автономного опалення та кондиціонування.

Як відомо, проданий будинок має статуc пам’ятки культурної спадщини. Укладення договору купівлі-продажу майна можливе тільки після отримання від відповідного органу охорони культурної спадщини погодження на відчуження (продаж).

У договорі купівлі-продажу також передбачено, що продавець зобов’язується звільнити приміщення та передати покупцю майно, за домовленістю сторін, але не пізніше 01.07.2024 року. Водночас, покупець (новий власник) у місячний строк з моменту реєстрації права власності на банківську споруду, зобов’язаний укласти з відповідним органом охорони культурної спадщини новий охоронний договір на вказану пам’ятку культурної спадщини.

Як повідомляв Львівський портал, продати нерухомість, як кажуть в «Укрексімбанку», вирішили задля оптимізації витрат, адже зараз використовують лише 15% будівлі.

Також відомо, що регіональне управління Фонду держмайна виставило на аукціон триповерхову пам’ятку в центрі Львова на проспекті Шевченка, 9. Стартова ціна всього 11,7 млн грн.

Історична довідка:

74152 ca object representations media 3305 large

Будівля на площі Міцевича, 4 є пам’яткою архітектури місцевого значення. Її збудували у 1804 році під готель «Європейський» («Hotel d’Europe»), що є одним із найдавніших у Львові. Початкова будівля готелю мала лише один поверх, згодом її розбудували до чотирьох.

У 1870-х фасад готелю виконали в неоренесансному стилі. У цей час тут також діяла книгарня і друкарня Францішека Ріхтера, у якій видавалися популярні львівські газети «Кур’єр Львівський» та «Стріха». На даху будинку у 1877-1887 рр. містилося фотоательє Едварда Тшемеського, а пізніше – Кароля Рошкевича, Людвіка Вележинського.

В 1895 році готель придбав ресторатор Альберт Сковрон (Шковрон), на замовлення якого у дворі прибудували ресторан. У 1949 році назву готелю «Європейський» змінили на «Україна».

50878 ca object representations media 753 large

З 2006 року в будівлі, переобладнаній у стилі австрійського класицизму 60-70-х років XIX століття, відкрили центральний офіс «Укрексімбанку».

 Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Фото: Укрексімбанк, Центр міської історії

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2024-01-10 08:35:57

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин