Львівський портал

Сьогодні – Вербна неділя

Сьогодні, 25 квітня, в Україні святкують Вербну неділю. Це свято християни відзначають щороку в останню неділю перед Великоднем. Саме із Вербної неділі розпочинається Страсний тиждень. Про це повідомляє Львівський портал.

У Вербну неділю всі християни відзначають вхід Ісуса Христа в Єрусалим. За описами у Євангеліях, народ зустрічає його як царя і кидає йому під ноги пальмові листки. У середземноморському регіоні пальми вважались знаком життя і перемоги, а у Ізраїлі – символом незалежності та перемог ізраїльського царя.

Урочистий вхід Ісуса Христа в Єрусалим знаменував собою безпосереднє наближення Його Страстей і смерті на хресті. Люди, які його вітали, кидали на дорогу плащі та зелені галузки пальм, вигукуючи: «Осанна Синові Давида!».

Урочистий в’їзд Ісуса Христа в Єрусалим описаний у всіх Євангеліях. Цій події всі вони надають особливого значення. Літургія Вербної неділі також згадує як радісні моменти процесії з пальмами, так і про Страсті Господні. Цим церква підкреслює, що тріумф Христа і його жертва завжди нерозривно пов’язані.

Багатьма мовами світу цей день має назву Пальмова неділя. Однак на слов’янських територіях, де пальми не ростуть, а весна настає з цвітінням верб, пальмові гілки люди замінили вербними, які починають зеленіти і цвісти. Також Вербну неділю в деяких регіонах України називають Квітною неділею.

Традиції на Вербну неділю

Багато народних традицій і ритуалів Вербної тижні пов’язані саме з вербою. Люди ходили за нею в ліс ще до світанку, збирали і несли до храму на освячення. Зрізати гілки можна тільки з молодих дерев, на яких немає засохлих гілок і дупел.

У Вербну неділю під час богослужіння в церкві освячували вербні гілочки. Потім ці букетики несли додому, прикрашали ними ікони. А ще зберігали протягом року як оберіг від хвороб, пожеж, повеней та інших бід.

Вербі приписувалася чудодійна цілюща сила. Прийнято було з’їдати вербні бруньки, щоб отримати здоров’я і бадьорість. У відварах з вербою купали дітей, щоб уберегти від хвороб. Також вербовими гілочками кропили будинки і худобу від усяких бід.

Головний ритуал Вербної неділі – це удари вербовими гілками один одного і особливо дітей. Вважалося, що треба побажати один одному здоров’я і сил, а потім легенько побити освяченою вербою і тоді піде будь-яка хвороба.

У Вербну неділю слід відійти від суєти, помолитися, подумати про життя і підготуватися до Страсного тижня. У Вербну неділю дозволяється дещо послабити піст, можна їсти рибу і пити вино.

Святкові богослужіння

Так, сьогодні канал транслюватиме наживо Божественну літургію в Свято-Михайлівському кафедральному соборі Православної церкви України (ПЦУ). Онлайн-богослужіння ПЦУ також доступні на каналі YouTube.

Крім цього можна долучитися до онлайн-трансляції Божественної літургії з Патріаршого собору в Києві (УГКЦ), яку очолить Блаженніший Святослав. Трансляція доступна за цим посиланням.

Нагадаємо, у Львові заявили, що на Великодні свята мешканці міста зможуть відвідати церкви. Проте усе має відбуватися тільки на відкритому повітрі та з дотриманням дистанції між вірянами. Також Рада Церков Львова дала рекомендації щодо святкування Вербної неділі та Великодня.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2021-04-25 09:55:07

Back to top button