Отруєння відвідувачів двох львівських закладів: скільки людей залишаються в лікарні
У Львівській обласній інфекційній лікарні перебувають 9 пацієнтів, яких лікують від симптомів отруєння. Це відвідувачі двох різних закладів харчування Львова. Про це у коментарі Суспільному повідомила головна санітарна лікарка Львівщини Наталія Тімко-Іванченко.
У першому випадку отруїлися сім відвідувачів. Двоє з них ще перебувають у лікарні. У другому випадку інфікувалася 21 людина. З них ще 7 людей отримують лікування. Загалом серед госпіталізованих станом на 20 червня є одна дитина.
Раніше у частини хворих діагностували сальмонельоз.
“Ймовірний фактор інфікування прорахований математично. У першому випадку це ймовірно були круасани з куркою. Втім при дослідженні в них не виявили сальмонелу. При опитуванні з’ясували, що всі хворі споживали круасани з куркою. А у другому випадку ймовірний фактор інфікування — салат “Цезар”, який споживали 95% хворих. Проте лабораторно це підтверджено поки не було”, — каже Наталія Тімко-Іванченко.
Офіційних висновків розслідування, яке проводила Держпродспоживслужба до Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб ще не надходило, каже Наталія Тімко-Іванченко.
“Сальмонельоз — це гостра кишкова інфекція, збудником якої є сальмонела. Її прояви викликає токсин, який виділяє безпосередньо збудник. Уражаються всі відділи шлунково-кишкового тракту. Найчастіше люди інфікуються через продукти харчування або водопровідну воду”, — пояснює Наталія Тімко-Іванченко.
Захворіти на сальмонельоз, з її слів, можна, вживаючи їжу або напої у яких є сальмонела. Це можуть бути недостатньо оброблені яйця, м’ясо, якщо вони були інфіковані та не пройшли достатню термічну обробку.
Також інфікуватися можна, вживаючи різні страви, де за рецептурою яйце додають необробленим термічно. Це можуть бути, до прикладу, десерт “Тірамісу” чи соуси або коктейлі.
“Захворіти можна, якщо користуватися однією дощечкою для нарізання різних продуктів. Наприклад на тій же дощечці ріжуть спершу сире м’ясо, а потім якийсь салат. То таким чином може бути вторинне забруднення інших продуктів. Теоретично людина може отруїтися, шматком помідора, якщо його порізали на цій дощечці, де різали м’ясо інфіковане сальмонелою”, — каже Наталія Тімко-Іванченко.
Найбільш небезпечними є носії збудника, які самі не хворіють, а виділяють бактерію, можуть інфікувати їжу і воду.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
У Львові розслідують два випадки отруєнь людей у закладах громадського харчування. Один трапився у кафе на проспекті Червоної Калини, інший — у ресторані на околиці міста.