Олексій Резніков: Перші партії форми і білизни для жінок-військовослужбовиць вже надійшли до декількох бригад на тестування
Нарешті я можу констатувати — перші партії жіночої форми і білизни вже надійшли до декількох бригад на тестування.
Про це Міністр оборони України Олексій Резніков написав на своїй фейсбук-сторінці.
«Спільно з волонтерами виготовлено два варіанти костюма та спідньої білизни для військовослужбовиць, які будуть досліджені під час експериментального носіння у військових частинах. Також, під час експериментального носіння буде досліджено існуючу модель польового костюму, шляхом його розукомплектування та надання захисницям кітелю та штанів різної розмірної сітки», — зазначив Олексій Резніков.
Тож, відповідно до процедури, після тестування форми захисницями, після отримання від них зауважень, побажань, екземпляри будуть доопрацьовані виробником, після чого за моїм підписом будуть внесені зміни до наказу Міноборони «Про затвердження Правил носіння військової форми одягу та знаків розрізнення військовослужбовцями Збройних Сил України та ліцеїстами військових ліцеїв».
Очільник оборонного відомства додав, що поряд з цим триває робота з вивчення можливості застосування тканини з еластаном.
«Ця тканина дозволяє за рахунок своїх властивостей та з урахуванням антропометрії жіночої фігури припасувати їх відповідно до потреб військовослужбовиць», — зазначив він.
Олексій Резніков зауважив, що досі доволі гостро стояло питання наявності відповідного одягу і білизни саме для наших військовослужбовиць.
«Коли влітку, за ініціативи проєкту #ArmWomenNow і громадської ініціативи #FormaTwo та за участі радниці – уповноваженої Президента України з питань безбар’єрності, Міноборони розпочало працювати над зразками жіночої форми, вивчати досвід, то виявилось що доволі не багато країн, в арміях яких представлена жіноча польова форма.
Не в усіх країнах-членах НАТО, чий стандарт застосовується для пошиву. Та і взагалі, жіноча військова форма довго не була повсякденністю в жодній країні», — написав Олексій Резніков.
В США, до прикладу, жінкам дозволено служити в армії з 1948 року. І лише в 2011 році в американських Збройних силах розробили саме жіночу версію уніформи, яка би підходила по антропологічних параметрах.
Тож, кілька місяців Міноборони спільно з волонтерами займалося цим питанням.
За словами Міністра оборони України, у 2021 році кількість жінок в лавах Збройних Сил України становила близько 30 тисяч. З початком широкомасштабного вторгнення росії військовослужбовиць стає все більше.
Наразі у ЗСУ служить 41 тисяча жінок, ще близько 19 тисяч – є цивільними працівницями, які працюють задля потреб армії. Безпосередньо у бойових діях бере участь близько 5 тисяч жінок.
«Сьогодні Україна має потужний показник по кількості жінок у Збройних Силах навіть серед країн-членів НАТО. Кількість військовослужбовиць в арміях країн-членів НАТО коливається від 0,3% до 20%. У США, наприклад, 17%, у Великій Британії — 11%, в Польщі — 7%, в Данії — 8%, у Естонії — 10% тощо. У лавах ЗСУ — 9% жінок», — підкреслив Міністр оборони України.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2022-12-26 19:23:20