на Полтавщині відбулася церемонія прощання із загиблими
На Полтавщині відбулось прощання з екіпажами двох гелікоптерів, які зазнали катастрофи в Донецькій області 29 серпня.
Як пише Суспільне, репорти якого приїхали на церемонію прощання, на панахиду за полеглими приїхали рідні та знайомі бійців.
Прощання почалось 1 вересня о 10:00 в Храмі Різдва Пресвятої Богородиці ПЦУ, що в селі Горбанівка Щербанівської громади.
Відспівували Івана Ярового, Юрія Анісімова, Валентина Воробця, Євгена Кисіля, Віктора Опанасюка та Владислава Римара. Це чотири пілоти та два бортових техніки із 18-ї окремої бригади армійської авіації імені Ігоря Сікорського.
Як повідомив Суспільному речник 18-ї бригади Євген Ракіта, два гелікоптери розбилися 29 серпня біля села Новоявленка у Краматорському районі на Донеччині під час виконання бойового завдання.
Серед шести загиблих ― житель Полтавської області Юрій Анісімов, який був старшим бортовим техніком та мав звання капітан.
Голова Решетилівської громади Оксана Дядюнова повідомила, що чоловік був родом із села Хрещате, проживав у Полтаві, а самому Анісімову було 37 років.
Того ж дня загинув льотчик-штурман вертольота Валентин Воробець, який народився 2000-го року і мав звання старшого лейтенанта. Той самий рік народження та звання мав Іван Яровий, який був штурманом ланки.
Два інших загиблих були капітанами ― це бортовий технік Євген Кисіль, який народився 1988-го, та командир ланки Владислав Римар, 1995-го року народження.
Найстаршим за віком і званням був загиблий Віктор Опанасюк, який народився у 1967 році. Він був полковником та командиром вертольота.
Авіатроща гелікоптерів Мі-8: що відомо
Про катастрофу двох вертольотів Мі-8 відомо, що військові загинули 29 серпня, коли виконували завдання на Бахмутському напрямку. Пілоти намагались ухилитись від атаки російського винищувача Су-35.
За даними начальника пресслужби Східного угруповання військ ЗСУ Ілля Євлаша, авіатроща сталася у Краматорському районі Донецької області. Екіпажі намагались уникнути удару з боку винищувача РФ, заходили на посадку, після чого і сталася катастрофа.
Точні причини аварії поки не з’ясовані, цим займається спеціальна комісія. Справу щодо падіння гелікоптерів також розглядають в Держбюро розслідувань, які досліджують технічний стан техніки. Розглядаються версії щодо обстрілу чи диверсії.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-09-01 19:32:25