На честь визволення Київщини в Бородянці відкрили скульптуру «Дівчинка під сонцем»
![](https://news.lviv-company.in.ua/wp-content/uploads/2023/04/1-3-1-960x540-780x470.jpg)
Сьогодні в центрі Бородянки було урочисто відкрито мистецьку скульптуру «Дівчинка під сонцем». У ці дні ми згадуємо річницю визволення Київщини від російських окупантів. Новий твір мистецтва показує незламність українців, які попри травми війни, розв’язаної росією, продовжують жити та боротися. Кореспондент АрміяInform відвідав відкриття та розповів головне із заходу.
У 2022 році було зроблено відоме фото дівчинки, яка гойдається на фоні зруйнованої багатоповерхівки в Бородянці. 11-річна Аліна стала символом незламності на тлі російсько-української війни. Відтак виникла ідея створити скульптуру, яка б попри все символізувала боротьбу та життя.
Ведуча, модераторка урочистого відкриття скульптури, продюсерка Радіо «Культура» Ірина Славінська розповіла історію фото та відчуття, які були в українців рік тому. Тоді ми дізналися про жахи російських воєнних злочинів на Київщині — в Бучі, Ірпені, Бородянці…
«І напевно один із найбільш яскравих образів того невмотивованого насильства — це пам’ятник Шевченку ось тут, зовсім поруч із нами, у центрі Бородянки. Його теж розстріляли російські окупанти. Так само вони атакували звичайних мирних мешканців.
Це фото (дівчинки. — Ред.) — документальне свідчення, що життя перемагає смерть — це потужний контраст. І фото стало натхненням для скульптури, яку ми сьогодні відкриваємо. Це символ нашого опору, спротиву та нескореності. І, звичайно, не лише Київщини, але й всієї України», — зазначила Ірина Славінська.
Амбасадорка США в Україні Бріджит Брінк висловила слова впевненості в тому, що Сполучені Штати будуть надалі підтримувати нашу державу. А також, що всі винні у воєнних злочинах будуть притягнені до відповідальності.
«Робота скульптора Євгена Примаченка свідчить про жорстокі події, які вчинили саме росіяни. А також про нездоланний дух, який відчуваю навіть перебуваючи тут з Вами, в центрі Бородянки.
Ця робота свідчить те, що я бачу кожної хвилини, відколи я прибула до України — Ваше прагнення бути вільними.
Відколи минув рік як Бородянку звільнено, я тут разом з вами для того, щоб підтвердити непохитну підтримку Сполучених Штатів через те, що ми обов’язково притягнемо до відповідальності тих, хто винен у цьому.
Бородянка стала одним з перших місць, які я відвідала. Вперше я побувала в Бородянці 5 червня 2022 року. Тоді ж побачила, які руйнування вчинила росія. І мушу Вам сказати, що коли в мене відбуваються не дуже легкі дні, я завжди дивлюсь на ті світлини, зроблені саме тут, у Бородянці, для того, щоб нагадати собі про ці події», — заявила Бріджит Брінк.
Заступник голови Офісу Олексій Кулеба відзначив:
«Цей рік був, звичайно, складний. І думаю, що ми поки що не можемо навіть уявити і зрозуміти, що ви змогли пережити.
Те, що відбулося в Бородянці, це ще один доказ того, що росія країна-терорист. За всі злочини, які тут відбулися, мають понести відповідальність всі ті, хто це зробив. Це наша місія, це наша задача для того, щоб ми з вами розуміли, що ця війна є і буде переможною для нас.
Ми разом відбудуємо Бородянку, відбудуємо Київщину, відбудуємо всю Україну».
Дмитро Назаренко, тимчасовий виконувач обов’язків Голови Київської Обласної Військової Адміністрації підкреслив наступне:
«Сьогодні є головна мета — це перемога. Як тоді наші відважні Збройні Сили з іншими військовими формуваннями вигнали підступного ворога з Київської області. Так і виженемо ми з усієї території суверенної, незламної України».
Власне, сам автор твору, скульптор Євген Примаченко розкрив значення символів, які були закладені у скульптуру:
«Було єдине бажання — не робити пам’ятник жертвам. Навпаки — вкласти в цю скульптуру сенс життя, відновлення, відродження, і щоб вона мала якийсь позитивний, хороший символ для людей. Оскільки місце доволі складне, і ми розуміємо, що тут відбулося багато жахливих речей, багато людей постраждало.
Для мене образ сонця і є символом життя, світла і радощів. Тому тут у нас у скульптурі є жовті вставки, які й символізують сонце. Самі лінії арки формують купол, бо хотілося придати сенсу, що це не просто сонячне світло. А формує захисний купол, адже всім нам зараз не вистачає відчуття безпеки та захисту. Сама дівчинка вже має такий динамічний характер. Вона символізує рух вперед до перемоги, відновлення».
Тимчасовий виконувач обов’язків Бородянського селищного голови Георгій Єрко нагадав, що жертвами російської окупації у громаді стали цілі родини, серед яких 8 дітей.
«Скульптура є символом того, що наші діти, наше майбутнє буде безхмарним, буде без війни. Що наші Збройні Сили переможуть», — впевнено наголосив Георгій Єрко.
Сама героїня фото та скульптури, 11-річна Аліна, теж була з мамою на відкритті. Незважаючи на дощ, всі присутні мали сонячний настрій, бо розуміли, що життя триває. І боротьба теж, а Перемога буде. За Україною.
Скульптуру встановлено в межах загальнонаціональної кампанії «Змагаймося за нове життя» агенцією ISD Group за сприяння Офісу Президента України в партнерстві з Бородянською селищною громадою, Київською військовою обласною адміністрацією за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
Фото Ігор Бабинець
Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2023-04-02 21:45:17