Україна і світ

МВС Білорусі оголосило нацистським гасло Жыве Беларусь

1

Режим самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка проголосив гасло Живе Білорусь та відповідь Живе нацистськими.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

В ухвалі міністерства оборони Білорусі наголошується, що гасло Живе Білорусь використовувалося 30-ю дивізією Ваффен-СС (вона ж 1-а білоруська), яка складалася в основному з колишніх бійців частин Білоруської національної оборони.

У листопаді 2021 року історик, депутат палати представників Ігор Марзалюк у телеефірі заявив, що Живе Білорусь – це копія нацистського вітання Зіг Хайль. При цьому ж Марзалюк визнає, що історія гасла Живе Білорусь набагато старша за часи війни.

Журналісти ж розібралися, що Живе Білорусь та відповідь Живе не мають до нацизму жодного відношення.

Вважається, що автором національного бойового кличу є білоруський поет Янко Купала. Слова Живе Білорусь походять із написаного ним у 1905-1907 роках вірша Це крик, що живе Білорусь.

1912 року ці слова зустрічаються у віршах Гведара Чернишевича.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Директор Білоруського інституту науки й мистецтва (Нью-Йорк) Вітаут Кіпель розповів, що гасло Живе Білорусь використовувалося як політичний національний заклик уже 1918 року. Також гасло використовували на студентських зборах у 20-ті роки у Празі, пізніше на народних зборах у Парижі, Вільнюсі.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-11-10 17:38:32

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин