Мультиконфесійність є основоположним принципом для Служби військового капеланства — Олексій Терещук
Про це під час круглого столу у Military Media Center «Офіцери без зброї. Інститут військового капеланства в Україні: становлення, місія, екуменізм» за участю представників Служби військового капеланства апарату Головнокомандувача ЗСУ, представників Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка, науковців, діючих капеланів заявив начальник Служби військового капеланства ЗСУ Апарату Головнокомандувача ЗСУ полковник Олексій Терещук.
Актуальність військового капеланства розпочалася зі збройної агресії рф у 2014 році. Саме тоді священники почали їздити до зон бойових дій як волонтери, щоби підтримувати та допомагати військовим та цивільному населенню. Наступним етап став 2015–2016-й, коли священники зайшли до війська на посади капеланів як цивільні особи. Проте держава не могла забезпечувати всі гарантії і права для цієї людини в районі перебування бойових дій, а саме там має бути військовий капелан. Бути поруч із військовослужбовцем. Тому у 2021 році набув чинності Закон України «Про службу військового капеланства». Саме після початку широкомасштабного вторгнення у 2022 році почала реалізовуватися Служба військового капеланства, яка була створена відповідно до Закону України про «Службу військового капеланства», яка напряму підпорядковується Головнокомандувачу ЗСУ.
— Наразі в нас фундаментальні зміни: військовий капелан — це офіцер. Він має військове звання та посаду, він в однострої з військовослужбовцями свого підрозділу — це є стандарт більшості країн НАТО. На кшталт їхньої структури, у нашого військового капелана є помічник, який виконує функцію фізичного захисту зі зброєю в руках тому, що наш військовий капелан не є комбатантом. Тому в районі виконання військовий капелан завжди має помічника. Нині в кожній бригаді чи окремому батальйоні присутні військові капелани, — сказав Олексій Терещук.
Він також розповів про те, що головним завданням, яке ставить перед собою організація, є задоволення духовно-релігійних потреб військовослужбовця.
— Я думаю яскравою демонстрацією того, що ми дотримуємося цих принципів, є те, що в цій залі присутні капелани від різних релігійних організацій, і саме це є основоположним принципом для нашої служби. Тому що нині у ЗСУ боронять країну всі: і іудеї, і мусульмани, і християни…Нещодавно рф намагалася вкинути фейк, буцімто в нашому війську не поважають ту чи іншу конфесію, але як ми бачимо в районі Бахмута чи у іншому районі проведення бойових дій, хлопці та дівчата боронять нашу країну незалежно від власних віросповідань та поважають одне одного, — розповів Олексій Терещук.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Фото Дмитра Юрченка
Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2023-04-04 15:22:23