Україна і світ

Ми запропонуємо продовжити захист українців у ЄС

Єврокомісія запропонує продовжити захист українців, які рятуються в Євросоюзі від війни, заявила президент ЄК Урсула фон дер Ляйєн під час щорічного звернення до Європарламенту, яке транслювалося в ефірі телемарафону Єдині новини.

За її словами, від початку великої війни 4 млн біженців з України знайшли прихисток у ЄС, і ця підтримка триватиме, скільки буде потрібно.

– Ми забезпечили їм доступ до житла, медичного обслуговування, ринку праці та багато іншого. Це була відповідь Європи на виклик історії. Тому я з гордістю повідомляю, що Єврокомісія запропонує продовжити наш тимчасовий захист для українців у ЄС, – наголосила вона.

Зараз дивляться

Механізм тимчасового захисту українських біженців активували в березні 2022 року відразу після повномасштабного вторгнення РФ. Спочатку українцям надали прихисток на рік, а потім подовжили ще на рік – до березня 2024 року.

Загалом цей механізм розрахований на три роки.

Кількість біженців з України зі статусом тимчасового захисту на території ЄС в липні збільшилася майже на 50 тис. Цей статус  станом на 31 липня мали 4 млн 114,3 тис. громадян країни, які виїхали після вторгнення Росії.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-09-13 13:59:14

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин