Майже 350 прокурорів з інвалідністю пройдуть перевірку дисциплінарної комісії, – Кравченко

В органах прокуратури залишаються 484 прокурори зі встановленою інвалідністю, з яких 348 найближчим часом проходитимуть перевірку Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів (КДКП). Про це повідомив генеральний прокурор Руслан Кравченко.
За його словами, 136 осіб – серед них інваліди дитинства, учасники бойових дій, люди з онкологічними діагнозами або незворотними ушкодженнями здоров’я – не направлятимуться на розгляд КДКП через особливі обставини.
Крім того, 41 прокурор самостійно написав заяву на звільнення.
«Я не маю повноважень одноосібно звільнити прокурорів, які масово отримали статус інвалідності. У таких випадках рішення ухвалює лише КДКП. Процес запущено. Чекаємо на рішення. І це буде рішення не за емоціями, а за законом», – наголосив Кравченко.
Передісторія
На початку жовтня у Хмельницькому на масштабній корупційній схемі затримали керівницю МСЕК Тетяну Крупу і її сина Олександра, посадовця обласного управління Пенсійного фонду. Вони за гроші оформляли фіктивну інвалідність військовозобов’язаним.
Під час обшуків у фігурантів знайшли майже 6 млн доларів готівкою, купи грошей були сховані по всіх шафах і шухлядах. При цьому очільниця МСЕК викинула через вікно дві сумки, напаковані 0,5 млн доларів.
Невдовзі журналісти повідомили, що саме через Тетяну й Олександра Крупу фіктивну інвалідність могли оформити 50 прокурорів.
Згодом на Хмельниччині викрили нових медиків МСЕК, які торгували статусом інваліда. Також посадовців МСЕК спіймали й у Рівному, вони за 15-20 тисяч доларів встановлювали фейковий діагноз військовозобов’язаним.
Президент Володимир Зеленський, реагуючи на всі ці викриття, заявив, що вимагає від правоохоронців «жорстких рішень» щодо корупційних МСЕК та видачі фіктивних статусів про інвалідність, зокрема й прокурорам.
Зрештою МОЗ скасувало інвалідність 74 військовозобов’язаним, яку встановила Хмельницька МСЕК. За останніми даними СБУ, протягом 2024 року підозри отримали 64 посадовці МСЕК, також скасовано понад 4000 висновків про інвалідність.
Крім того, після цього Міністерство охорони здоров’я звільнило топпосадовців, безпосередньо пов’язаних із МСЕК.
Також на тлі скандалу з масовим отриманням інвалідності прокурорів у відставку подав уже ексгенпрокурор України Андрій Костін. Верховна Рада підтримала його звільнення.
Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2025-07-15 18:36:00