Україна і світ

Майже 260 тис. грн за журнали з автографом Залужного: як письменник Любка зібрав кошти на авто для ЗСУ

Закарпатський письменник-волонтер Андрій Любка за чотири дні зібрав майже 260 тис. грн за три журнали The Time з підписом головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного.

На особистій сторінці у Facebook він провів розіграш журналів. Всі виручені гроші спрямує на машини для фронту.

Генерал Залужний дав інтерв’ю американському журналу наприкінці вересня. Видання розмістило його фото на обкладинці.

Журнали на території України не продавали. Письменник та його друзі купували їх за кордоном. Валерій Залужний свої автографи поставив на кількох примірниках.

⁃ Журнал вийшов в Америці. Продавали його також у Європі. Купити його в Україні неможливо. Колись The Time продавали у нас в аеропортах. І я зрозумів, що для наших людей це буде дуже цінний сувенір. Я попросив своїх друзів скупити всі журнали, які вони знайдуть у країнах Європи. Вони це зробили, – розповів в ексклюзивному інтерв’ю Фактам Андрій Любка.

У руках письменника опинилося понад 100 примірників журналу. У Європі кожен коштував майже €6.

– Ми продали їх по 1 тис. грн за кожен. Зібрали 100 тис. грн і купили для фронту один джип. Тоді я зрозумів, що ці журнали мають велику цінність, і треба спробувати отримати ще більше, – каже Любка.

Письменник звернувся до керівниці стратегічних комунікацій генерала Залужного з проханням, щоб той особисто підписав кілька примірників – для людей, які допомагають українській армії.

Там цю ідею спочатку сприйняли із подивом, але потім погодилися. Письменник особисто віз журнали до Києва.

Розіграти цінні примірники The Time вирішив через Facebook. Участь у розіграші взяли майже 1,5 тис. людей. Їм треба було зробити внесок у 100 грн на волонтерську картку Андрія Любки.

Два переможці – з-за кордону. Журнали поїдуть до українок, що живуть в Америці та Італії. Третій отримає переселенка з Києва, яка нині живе на Закарпатті.

Ще один примірник журналу Time з підписом генерала письменник виставить на аукціон eBay.

⁃ Є ще один журнал, четвертий. Ми хочемо продати його не через розіграш, а за найбільший внесок. І для цього ми використаємо платформу eBay. Спробуємо продати журнал The Time з підписом Залужного на Заході. Я думаю, це дасть нам можливість купити, як мінімум, ще одну машину, – вважає письменник.

Із початку повномасштабної війни за внески українців Андрій Любка придбав для нашої армії уже 69 машин.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-11-02 20:01:06