«Лютий: грані незламності»: як українці розвіяли ілюзії щодо непереможності «другої армії світу»
24 лютого, в річницю широкомасштабного вторгнення росії в Україну, Центр досліджень воєнної історії Збройних Сил України презентував у столиці виставковий проєкт «Лютий: грані незламності».
Експозиція деталізує хронологію подій, що розвивалися навколо Києва наприкінці лютого та протягом березня 2022 року. Ворог не приховував, що захоплення Києва було головною метою. Проте, незважаючи на значну перевагу ворога за чисельністю особового складу та техніки, Сили оборони України розвіяли ілюзії щодо непереможності «другої армії світу».
Київ не впав і став символом незламності українського народу, однак слід пам’ятати — це далося значною ціною.
Виставка налічує 10 стендів. Перший загальний — основний тезис якого, що лютий 2014 та 2022 років символи незламності українського народу. Події, які відбулись у ці криваві місяці, віддалені в часі, але нерозривно пов’язані між собою. Другий стенд — саме про лютий 2014 року. «Під прицілом — Майдан», Київ став центром Революції Гідності. Там висвітлені основні ключові події цього періоду.
Далі у стенді «Незламна Україна» показані головні особливості російсько-української війни. Також невід’ємною частиною є систематизовані події битви за Київ. І два стенди присвячені боям за аеропорт Гостомель. Загалом окупація Гостомеля тривала понад місяць. 31 березня росіяни під натиском українських військ відступили до білорусі.
Цікавим є те, що Центр досліджень воєнної історії Збройних Сил України провів історичні паралелі минулого. Виставка акцентуєу вагу на тому, що Україна стала незламною фортецею, а потужний опір українців ущент розбив намагання «другої армії світу» щодо здійснення чергового бліцкригу, як це вдалося російським окупантам у минулому — в Будапешті 1956 року, Празі (1968) та Кабулі (1979).
— Війна в Україні викликала масштабний резонанс у світі та небувалу єдність і підтримку Українського народу в боротьбі з російською агресією. Лютий місяць — очищення. І це не випадково, — зазначає начальник Центру досліджень воєнної історії Збройних Сил України полковник Віталій Бідний.
Також, за його словами, війна проти України продемонструвала крихкість існуючої системи континентальної безпеки та фактичне руйнування системи міжнародного права росією.
До реалізації виставкового проєкту «Лютий: грані незламності» долучився також Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні — Музей Революції Гідності, Український інститут національної пам’яті та Національний університет оборони України імені Івана Черняховського.
Виставка триває з 24 лютого по 30 березня на майданчику стаціонарного виставкового комплексу Українського інституту національної пам’яті на Контрактовій площі в Києві (сквер між виходом із метро на вулиці Спаській та пам’ятником Григорію Сковороді).
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Фото автора
Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2023-02-24 15:40:50