Львівський портал

Львівські медики врятували 10-річну дівчинку з рідкісною патологією кишківника

У Львові медики виявили у 10-річної дівчинки з Хмельницької області синдром мальротації (синдром Ледда) та успішно прооперували дитину. Про це повідомили у Центрі дитячої медицини.

До львівського Центру дитячої медицини звернулась по допомогу родина 10-річної дівчинки з Хмельниччини, у якої виявили синдром Ледда. Зазвичай, таку патологію діагностують у ранньому дитячому віці, найчастіше у перші кілька місяців життя.

Дівчинка лікувалась від самого народження. Вона страждала від нападів сильного болю у животі, періодичної нудоти та блювання з домішками жовчі.

Мама дитини розповіла, що донечка завжди мала поганий апетит і відставала в розвитку від ровесників. Кілька разів на рік дівчинку доводилось ушпиталювати через загострення симптомів. Після стабілізації стану дитина почувала себе краще, але це тривало недовго за якийсь час погане самопочуття поверталось.

Під час чергового загострення хвороби сім’я дівчинки вирішила звернутись до львівських спеціалістів. Маму турбувало часте блювання та кишкові розлади дитини, що не припинялись, а також різка втрата маси тіла понад 15 кг за два місяці.

Місцеві медики підозрювали у дівчинки психосоматичні причини розладу харчової поведінки, однак після огляду спеціаоісти припустили, що йдеться про вроджену ваду розвитку кишківника.

«Дуже великий живіт та звук повітря у верхній частині живота при перкусії ці симптоми насторожували і змушували думати про ваду розвитку шлунково-кишкового тракту. Ми провели дитині необхідні обстеження. І вже під час УЗД лікар Віктор Жельов побачив ознаки «вихору» (whirlpool sign), що характерно для синдрому мальротації. Діагноз також було підтверджено рентгеноскопією», розповіла гастроентерологиня Центру Віта Волощук.

Відтак, хірурги провели дівчинці відновлювальну операцію. Медики кажуть, що оперувати потрібно було терміново через стрімке наростання явищ кишкової непрохідності.

«Під час оперативного втручання ми спершу провели корекцію аномальних вроджених спайок, а потім відновили нормальне положення кишківника, тобто вклали його у правильній анатомічній формі у черевній порожнині. При цьому потрібно було забезпечити прохідність судин і нормальну роботу самого кишківника. Це складна і копітка робота для хірургів, але ми успішно з нею впорались. Дитина одужує, добре себе почуває після втручання, повертається поступово до нормального харчування», розказав дитячий хірург Андрій Кузик. 

Маленьку пацієнтку уже виписали з лікарні. Її перестав турбувати біль у животі, зникла постійна нудота, з’явився апетит, і вона навіть набрала кілька кілограмів маси тіла. Медики кажуть, що правильно поставлений діагноз та вчасна хірургічна допомога запобігли ускладненням та дали дитині шанс на нормальне, здорове життя.

Довідка.

Синдром мальротації (синдром Ледда) вада кишківника, при якій він має неправильне розташування у черевній порожнині, а відтак не може нормально функціонувати. Ця рідкісна патологія трапляється з частотою 1 випадок на 500 новонароджених, а серед старших дітей значно рідше.  

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.  

Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2024-09-23 17:58:18