Коли вибори у США та як вони вплинуть на Україну
- Коли наступні вибори в США – дата
- Хто балотується у президенти США
- Чи очікувати Україні зменшення підтримки від Америки
Вибори президента США добігають кінця і завершаться вже за лічені не дні, а години.
Коли вибори у США та як їх результати можуть вплинути на Україну – читайте в матеріалі на Фактах ICTV.
Коли наступні вибори в США – дата
Загальнонаціональний день виборів президента США відбудеться 5 листопада 2024 року. Вони стануть 60-ми виборами президента Америки.
Мешканці оберуть колегії виборців, які в грудні 2024 року затвердять президента і віцепрезидента США. Крім того, американці визначать представників палат Конгресу.
Хто балотується у президенти США
За головну посаду країни змагатимуться віцепрезидентка Камала Гарріс і 45-й президент США Дональд Трамп. Через невдачу на дебатах і проблеми зі здоров’ям чинний президент Джо Байден зняв свою кандидатуру.
Останні рейтинги свідчать про перевагу Гарріс над Трампом місцями менш ніж в один процент, але у більшості випадків – 49% проти 49%.
Чи очікувати Україні зменшення підтримки від Америки
Політолог Ігор Рейтерович спрогнозував, як результати виборів президента США можуть вплинути на військову підтримку України у разі перемоги одного з двох кандидатів – Камали Гарріс чи Дональда Трампа.
На його думку, у разі перемоги Трампа з великою ймовірністю йтиметься про спроби швидко завершити війну і зробити це без врахування глобальної позиції України.
– Тобто ця ідея про 24 години, по суті про замороження війни, може достатньо активно впроваджуватися в життя адміністрацією Трампа, – сказав політолог, зауваживши, що, звісно, не йдеться буквально про те, що це станеться за добу.
Водночас Рейтерович нагадав, що Трамп достатньо непередбачувана людина, і якщо, наприклад, “той варіант, який він запропонує, не підійде РФ (тому що де гарантії, що росіяни на нього пристануть), він може зайняти іншу позицію – навпаки, посилюючи допомогу Україні і збільшуючи тиск на Росію.
– Це також може мати місце, але тут багато залежатиме передусім від того, яку він сформує команду, хто у нього буде держсекретарем, і хто відповідатиме за ці питання. Для України можуть бути як погані, так і добрі новини, тому що там різні кандидатури, – пояснив політолог.
Він каже, що наразі немає сенсу називати ці кандидатури, бо Трамп ще не визначився з командою, а зробить це тільки тоді, коли розумітиме, що переміг.
– Якщо говорити про Гарріс, тут ситуація трохи зрозуміліша, у тому сенсі, що це буде деякою мірою продовженням політики адміністрації Байдена, з певними новаціями, тому що там теж прийдуть нові люди, але без якихось кардинальних рухів, – пояснює експерт.
За його словами, це продовження підтримки України, але все ж таки не в повному форматі – з певними обмеженнями та застереженнями.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
– Проте ця підтримка розрахована на більш тривалу перспективу, ніж це може бути у випадку з Трампом. Але що з першим, що другим кандидатом, ми можемо мати як добрі для нас сценарії, так і не дуже, – підсумував політолог.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-11-03 22:25:33