Україна і світ

Коли потрібна допомога травматолога-ортопеда | Здоров’я

Свобода рухів – одна з головних умов здоров’я людини. Пересуватися без болю та обмежень дозволяє опорно-руховий апарат, якщо він знаходиться в повному порядку.

При наявності механічних травм, дефектів вродженого або набутого характеру слід звернутися до такого фахівця, як Травматолог Київ, в компетенції якого знаходяться суглоби, м’язи та кістки, зв’язки та сухожилля.

У сучасному розумінні кожен травматолог це ще й ортопед, оскільки ці два профілі дуже пов’язані.

У чому полягає допомога лікаря-ортопеда

Збій в роботі опорно-рухового апарату іноді дає про себе знати різкими болями, в інших випадках може проявлятися періодично у вигляді дискомфорту в суглобах без видимих причин.

Однак, з часом кількість симптомів збільшується, біль наростає і тягне за собою серйозні ускладнення, а також дистрофічні зміни в суглобах.

Наприклад, при остеоартрозі хребетного стовпа розвивається таке захворювання, як спондилоартроз, коли міжхребцевий диск стає коротшим, рухливість хребців знижується і, як наслідок, міжхребцеві суглоби відчувають сильне навантаження.

Якщо у дитини вроджена патологія, що виражається в змінених пропорціях тіла, то спостерігатися у ортопеда потрібно з самого дитинства.

Іноді хвороба проявляється не відразу, а в міру зростання і розвитку дитини. Тому ще більш важливо в дитячому віці відвідувати ортопеда з метою профілактики.

Лікар-ортопед лікує наступні хвороби:

  • порушення постави, сколіоз, остеохондроз, кіфоз;
  • деформуючий артроз, вивихи, аномалії будови;
  • вроджені вади (клишоногість, кривошия, карликовість, недорозвинення кінцівок);
  • слабкість м’язового корсету;
  • всі види травм (тріщини, переломи, вивихи, розтягнення, розриви сухожиль) та ін.

Допомога травматолога ортопеда полягає в тому, щоб допомогти пацієнту позбутися від будь-якої проблеми, надавши кваліфіковану діагностику та лікування.

Профілактика хвороб опорно-рухового апарату

Коли проблема пацієнта вирішена, участь та втручання травматолога-ортопеда не закінчується. Його завдання підібрати людині ряд профілактичних заходів, спрямованих на зміцнення кістково-м’язової тканини і синовіальних з’єднань.

Насамперед лікар рекомендує пацієнту переглянути свій спосіб життя та внести позитивні корективи. Наступним кроком є правильне збалансоване харчування, дотримання режиму дня, обов’язкова відмова від шкідливих звичок і активний відпочинок.

Щоб суглоби та всі тканини опорно-рухового апарату залишалися міцними і здоровими, необхідно живити їх достатньою кількістю вітамінів А, Е, С, В. Необхідний також прийом хондропротекторів та інших біологічно активних добавок з високим вмістом вітамінів і мікроелементів, необхідних для зміцнення кісток, суглобів та м’язів.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-06-06 17:45:41

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин