Україна і світ

Генетика, спосіб життя та інші фактори: чому мозок старішає по-різному


Учені виявили, як генетика, фізичні вправи, відмова від куріння, володіння іншою мовою та гра на музичному інструменті можуть впливати на старіння мозку.

Результати дослідження були опубліковані в журналі Genomic Psychiatry.

Вік і здібності 

МРТ головного мозку широко використовується для оцінки стану його структури та виявлення тканинних характеристик.

Цей метод дозволяє досліджувати різні патологічні процеси, точно та своєчасно ставити діагнози, призначати ефективне лікування та моніторити динаміку розвитку захворювань.

Проте МРТ також виявляє не лише хвороби, а й анатомічні особливості, функціональні зміни та інші аспекти, що можуть впливати на загальний стан здоров’я пацієнта.

Наприклад, когнітивні здібності в похилому віці можуть мати зв’язок з результатами тестування, проведеними ще в 11 років.

Проте є й добрі новини — те, що ми робимо у дорослому житті, може істотно підвищити коефіцієнт молодості мозку.

За словами науковців, регулярні фізичні вправи, відмова від шкідливих звичок, володіння іншою мовою та хобі, як-от музика — все це може допомогти людині  залишитися в тонусі.

Brain Care Score як інструмент оцінки стану

МРТ-дослідження показало вікові межі, на які припадає старіння мозку — це 44 і 60 років.

Водночас аналіз МРТ ​​73-річних людей виявив цікавий контраст. У деякі мозок залишався молодим, тоді як в інших знайшли характерні ознаки старіння.

Щоб дати людям простий інструмент контролю над своїм мозком, дослідники створили Brain Care Score — оцінку стану мозку на основі 12 факторів, від артеріального тиску до рівня стресу. Він також допоможе виявити ризик розвитку деменції або інсульту.

Збалансоване харчування, спорт, якісний сон, спілкування з друзями — це не просто поради, а справжній рецепт молодості для мозку.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Тож якщо ви хочете мати в старості гострий розум, подумайте про свої щоденні звички вже зараз — вивчайте нові мови, опановуйте гітару, слухайте музику, танцюйте, співайте — все це уповільнить старіння мозку та покращити якість життя в похилому віці.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-11-12 17:00:00