Львівський портал

Гаражні кооперативи хочуть ліквідувати «Білогорщу» як заказник

П’ять гаражних кооперативів через суд хочуть скасувати рішення Львівської обласної ради, яким ще у 2019 році створили ландшафтний заказник місцевого значення «Торфовище Білогорща». Про це Львівському порталу повідомили у пресслужбі облради.

Йдеться про територію площею 92 га у Львові та на землях Зимноводівської сільради. Ця місцевість є унікальною  своїм рослинним і тваринним ландшафтом, також тут є найглибші у регіоні залягання покладів торфу.

Місцеві активісти тривалий час домагались юридичного охоронного статусу цієї території, і лише у 2019 році це вдалося зробити. Тоді Львівська обласна рада офіційно створила ландшафтний заказник місцевого значення «Торфовище Білогорща». Відповідне рішення підтримала й міськрада Львова.

Однак з того моменту почались земельні скандали. Так, напередодні місцевих виборів-2020 Рясне-Руська сільрада роздала 500 земельних ділянок, 300 із яких – це 58 га львівського ландшафтного заказника «Торфовище Білогорща». Дізнавшись про це, мерія Львова на початку 2021 року подала в суд.

Як розповідають юристи Львівської облради, судова тяганина тепер дійшла до того, що статус заказника взагалі хочуть скасувати. За цим позовом стоять п’ять гаражних кооперативів.

«Гаражні кооперативи апелюють до порушення їхніх приватних інтересів цим рішенням. Однак воно не могло порушувати їхні приватні інтереси, оскільки на момент прийняття рішення обласною радою щодо заказника не було ні створених гаражних кооперативів, ні розпайованих земельних ділянок, тобто землі перебували у комунальній власності Львівської міської ради та Зимноводівської сільської ради», – пояснив начальник юридичного відділу облради Ярослав Гасяк.

24 червня справу почне розглядати Львівський окружний адміністративний суд. До процесу також залучені Львівська міська рада, Зимноводівська сільська рада, Львівська обласна прокуратура.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2022-06-23 14:55:12

Back to top button