Фото. У столиці діти перетворили старі гільзи та шоломи на артоб’єкти
Командування Сил логістики ЗСУ відгукнулося на прохання працівників Національної бібліотеки України для дітей і передало до читацької аудиторії використані гільзи та старі шоломи, які не відповідають стандартам НАТО. Щоб юні відвідувачі перетворили їх на витвори мистецтва.
— Діти бачать цей світ по-іншому, і в їхніх долоньках закладена справжня суперсила, адже вони перетворюють такі страшні військові атрибути на яскраві витвори мистецтва. Відтепер ці шоломи та гільзи не символ війни, а навпаки — миру й перемоги, які зовсім скоро прийдуть на нашу рідну землю. Адже краса має перемагати зло! — наголосила генеральна директорка бібліотеки Алла Гордієнко.
Тепер, завдяки вправності творчого колективу, на військових знаряддях з’явилися українська символіка, квіти різних кольорів, чудернацькі звірі та візерунки в етностилі.
Для участі в мистецькому перформансі були запрошені юні відвідувачі бібліотеки, деякі з яких навчаються на художньому відділенні Київської дитячої школи мистецтв імені Стефана Турчака.
— Мене надихає те, що я даю нове життя шолому, і для мене честь розмалювати їх, адже раніше їх носили українські військові. На початку мені було складно сприймати війну, але зараз я стала спокійніше до всього ставитись і менше боятись, адже мене є кому захистити. Саме тому я зобразила жар-птицю, яка обороняється своїми шипами, просто, як наші воїни, — поділилась юна учасниця творчого процесу Варвара.
Найменші з учасників, яким всього чотири роки, з неабияким творчим запалом підійшли до розпису гільз і створили робота Віктора (від лат. victoria — «перемога»), в якому зашифрували таємний код: за допомогою нього буде подолане зло. А спину робота прикрашає ілюстрація мирного неба й сонця, адже діти впевнені, що скоро на нашій землі настане омріяний мир і перемога.
Працівники бібліотеки, які також долучилися до малювання, обрали собі за зразок роботи Марії Приймаченко. Тож деякі шоломи прикрашені впізнаваними чудернацькими звірами уславленої української художниці.
— Я прийшла сюди передусім, щоб допомогти дітям, але мистецтво допомагає мені відвернути увагу й направити надлишок емоцій у творчість. Я сама з Херсона, тому вкладаю в цю акцію особливий сенс, адже вірю, що навіть на руїнах можна створити мистецтво, якщо докласти зусиль. І сподіваюсь, що в майбутньому ми зможемо повернути моєму рідному Херсону його велич та красу, — поділилась бібліотекарка Анастасія.
Особливе місце в артпросторі бібліотеки займає інсталяція в пам’ять про загиблих дітей, які стали жертвами наслідків збройної агресії росії. На ньому дитячі душі представлені у вигляді паперових янголів, які спостерігають з небес.
— Ми винні перед ними, що не змогли вберегти від страшної долі та подарувати щасливе дитинство. Ці дітки більше не зможуть прочитати книжку, пограти в улюблену гру та обійняти батьків. Саме тому ми весь час доносимо нашим юним відвідувачам, що вони мають цінувати кожний момент життя… — зауважила заступник генерального директора бібліотеки України для дітей Людмила Бацай.
Частина розписаних шоломів і гільз будуть передані захисникам на передову та в підрозділи військових частин для оформлення кімнат традицій. Іншу ж частину організатори планують реалізувати на благодійному аукціоні, щоб допомогти придбати нове обладнання та амуніцію для підрозділів Збройних Сил України.
Фото Командування Сил логістики ЗСУ
Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2023-04-07 19:12:06