Україна і світ

Епідеміолог назвала штами Covid-19, які можуть бути стійкими до антитіл

Деякі штами коронавірусу можуть уникати імунної відповіді після щеплення, розповіла завідувач кафедри епідеміології Львівського НМУ ім. Данила Галицького Наталія Виноград.

Йдеться про південноафриканський штам, який є одним з найстабільніших до впливу антитіл, а також бразильський.

– На превеликий жаль, ми з самого початку передбачали, що буде частина штамів, які будуть уникати імунної відповіді, оскільки було виявлено три такі серйозні мутації, які давали можливість вірусу краще реплікуватися. І на превеликий жаль, частина штамів, які виникли, виявилися резистентними, – розповіла лікар.

За словами Виноград, це викликає велике занепокоєння і ставить під сумнів доцільність використання певних вакцин на територіях, де був спочатку виявлений цей штам.

Також лікар зауважила, що Україна є відкритою країною, у якій активно йде міграція населення, а у Африці є український миротворчий контингент місії ООН, з якого надходить інформація про високу активність епідемічного процесу.

– Там циркулює той нігерійський штам, тобто там сформувався цілий клан штамів, там не один південноафриканський, а дуже їх велике розмаїття. Це є проблема занесення на нашу територію тих чи інших штамів з непрогнозованими наслідками для екології на загал, – сказала Виноград.

Індійський штам коронавірусу

За минулий тиждень індійський штам коронавірусу дав 67% зростання, а летальність від нього вирісла на 90%.

Про це розповіла завідувач кафедри епідеміології Львівського НМУ ім. Данила Галицького Наталія Виноград та зазначила, що в країнах Європи багато студентів з Індії, тому розповсюдженість цього штаму уже почалася.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-04-26 17:55:19

Back to top button