Україна і світ

Допомагає і військовим, і цивільним: як працює методика ЦРУ для терапії ПТСР


Методика психотерапії під назвою EMDR стала одним із затребуваних інструментів, з яким активно працює ЦРУ. За словами експертів, EMDR можна і потрібно застосовувати для лікування психічних розладів в українців, як військовослужбовців, так і цивільних.

Трохи історії

EMDR (з англ. Eye Movement Desensitization and Reprocessing – десенсибілізація і переробка рухом очей) – це психотерапевтичний метод, розроблений американським психологом Френсін Шапіро в 1980-х роках.

Вона випадково помітила, що рух очей допомагає їй легше переносити тривожні думки і почала досліджувати цей ефект. На основі своїх спостережень Шапіро створила методику, яка згодом отримала наукове підтвердження і стала популярним інструментом для роботи з психологічними травмами, полегшуючи роботу з важкими спогадами.

Рух очима

Під час сеансу терапевт допомагає людині зосередитися на травматичному спогаді, одночасно виконуючи серію рухів очима або відчуваючи інше ритмічне стимулювання (наприклад, постукування).

Методика EMDR ефективно працює з природними ресурсами мозку, допомагаючи активізувати його здатність до самолікування та переосмислення травматичного досвіду без надмірного психоемоційного навантаження.

Секрет методики

Секрет методики полягає в стимуляції обох півкуль мозку, що дає змогу переробити неприємні переживання та знизити їхній вплив на психіку. Це дає людині можливість легше згадувати травматичні події без болісних емоційних реакцій.

EMDR має значні показники ефективності, особливо для роботи з посттравматичним стресовим розладом (ПТСР) та іншими наслідками травматичного досвіду. Крім того, перевагою методики є швидкість: значні результати відчутні вже після кількох сесій.

Важливо для України

Після початку війни та збільшення випадків ПТСР, попит на EMDR зріс, адже він продемонстрував ефективність у роботі з травматичними спогадами.

Розширення застосування методу EMDR є доцільним, адже він забезпечує ефективну підтримку для людей із травматичним досвідом, допомагаючи зменшити симптоми ПТСР та інші емоційні розлади.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Метод дає змогу досягати значного покращення емоційного стану вже за короткий проміжок часу, що є важливим за умов обмеженого часу на реабілітацію, як-от військових чи в умовах кризи.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-11-19 12:07:00