До реального початку переговорів між Трампом та Путіним ще далеко – Bloomberg
![](https://news.lviv-company.in.ua/wp-content/uploads/2025/02/1739471143_zelenskyj-780x470.jpg)
Президент України Володимир Зеленський, перебуваючи під тиском через дії Білого дому та Кремля, заявив, що не хоче, щоб він увійшов в історію як лідер, який віддав українські землі Росії. Про це він заявив у п’ятницю на одній зі сцен Мюнхенської конференції з безпеки.
Утім, попри дзвінки президента США Дональда Трампа російському диктатору Володимиру Путіну, джерела Bloomberg стверджують, що до реального початку переговорного процесу ще далеко.
Тиск на Україну зі США
За словами Зеленського, він готовий брати участь в ініціативі президента США Дональда Трампа щодо припинення війни в Україні, але хоче узгодити підхід із союзниками, перш ніж вступати в конфронтацію з Володимиром Путіним.
– Я не хочу залишитися в історії людиною, яка допомогла Путіну окупувати мою країну, – сказав Зеленський.
Протягом кількох днів поспіль Зеленський зазнає тиску з боку Білого дому Трампа після того, як високопосадовці заявили, що прагнення до повернення захоплених Кремлем частин України є нереальним.
Трамп також заявив, що Зеленському необхідно призначити вибори в Україні, щоб продовжити свій мандат. Однак, як зазначили оглядачі, ця ідея перегукується з тезами Кремля.
Європа прокидається після заяв Трампа
У той час, як європейські країни намагаються сформулювати відповідь на різкі зміни в політиці США цього тижня, деякі посадовці заявили, що вони мають прагнути узгодити гарантії безпеки для України та роль, яку в цьому відіграватимуть США, до початку переговорів із Путіним.
В умовах, коли Трамп говорить про швидку зустріч із російським президентом у Саудівській Аравії, а європейські лідери щосили намагаються отримати час для особистої зустрічі з американським президентом, посадовці ЄС, зокрема й Зеленський, ризикують опинитися витісненими з дискусій про майбутнє України.
І європейські чиновники, і Київ заявили, що мирні переговори не можуть відбутися без України та Європи. При цьому Трамп заявив, що переговори почнуться негайно.
– Оскільки ми даємо гарантії проти Путіна, це нонсенс, що ми можемо вести з ним переговори, – сказав міністр закордонних справ Естонії Маргус Цахкна в інтерв’ю Bloomberg на конференції в п’ятницю.
Республіканці зі США підтримують Україну
Лідери з’їхалися до столиці німецької Баварії в пошуках подробиць про те, як адміністрація Трампа вестиме переговори, а президент США заявив, що хоче якнайшвидше закінчити війну.
Але на сцені Мюнхенської конференції Зеленський отримав підтримку від сенаторів-республіканців, які постаралися применшити будь-які уявлення про те, що США покинуть Україну або укладуть угоду, що підриває суверенітет країни.
– Це не закінчиться погано, – сказав українському лідерові сенатор Ліндсі Грем на сцені.
Грем також заявив, що боротьба України за вступ до НАТО залежить не тільки від Трампа, оскільки інші члени альянсу теж не хочуть цього робити. Але він також палко підтримав роль Зеленського та України в майбутній безпеці Європи.
– Як ви стримуєте Путіна? Ви озброюєте цього хлопця до зубів, – сказав він, поклавши президенту України руку на плече.
Як пише Bloomberg із посиланням на кількох неназваних чиновників, попри слова Трампа, до початку реальних переговорів ще далеко. За словами одного з джерел видання, перш ніж почати переговори, необхідно провести велику роботу з планування. Інший чиновник відкинув агентству можливість проведення офіційних переговорів без Європи, навіть якщо Трамп і Путін зустрінуться.
Міністр закордонних справ Естонії та інші чиновники також скептично ставляться до того, що Путін серйозно налаштований на переговори або що його загальні цілі, зокрема зміна балансу безпеки в Європі, змінилися.
Настороженість щодо Трампа і Путіна
Як пише Bloomberg, європейці насилу встигають за стрімкими заявами команди Трампа.
Раніше міністр оборони США Піт Гегсет, який після Німеччини відвідав столицю Польщі, натякнув на те, що позиція Білого дому щодо окупованих територій в Україні все ще не визначена.
У Мюнхені команда Зеленського представила свої пропозиції щодо перегляду проєкту плану, який надасть США доступ до українських корисних копалин в обмін на безпеку, заявив Bloomberg чиновник, знайомий із перебігом переговорів. Міністр фінансів США Скотт Бессент відвідав Київ цього тижня, щоби представити угоду про економічне партнерство, необхідну для продовження американської підтримки.
У той час, як Трамп виставляє себе майстром переговорів, багато хто з найвірніших союзників України відкрито висловлює занепокоєння щодо того, що Путін здобуває низку перемог ще до початку переговорів.
Європейці нарікають на те, що Трамп провів телефонну розмову з Путіним, яка тривала понад годину, не попередивши їх заздалегідь. Ба більше, дехто висловив побоювання, що США фактично згортають свої зобов’язання перед їхнім континентом.
Володимир Зеленський також заявив, що сьогодні “всі бояться, що можуть залишитися без підтримки США”.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-02-14 21:25:00