Львівський портал

До кінця року у Гарнізонному храмі завершать реставрацію 300-літніх фресок

До кінця 2021 року у Гарнізонному храмі свв. апп. Петра і Павла, що на вул. Театральній, 11 у Львові, завершать реставрацію унікальних фресок, яким майже 300 років. Про це у Facebook повідомив настоятель Гарнізонного храму Тарас Михальчук.

За його словами фрески ще у 1740 році виконав художник Франциск Екштайн.

«Поетапно наближаємось до завершення реставрації фресок Франциска Екштайна (1740 р.) Сьогодні спільно із українськими і польськими реставраторами мали нагоду оглянути частину уже відреставрованих фресок», – повідомив Тарас Михальчук.

Він додав, що що завершення реставрації заплановано на грудень 2021 року.

Зауважимо, частину фресок, розміщену над склепінням вівтаря, завершили відновлювати у грудні 2017 року. Всі роботи проводились коштом релігійної громади, поодиноких жертводавців, а також за підтримки Міністерства культури і народної спадщини Польщі та Малопольського воєводства. Тоді на реставрацію витратили 2,1 млн грн та 700 тисяч злотих.

Зазначимо, Гарнізонний храм святих апостолів Петра і Павла (колишній костел Єзуїтів) є першою бароковою спорудою у Львові. Його почали зводити у 1610 році під керівництвом італійця, архітектора ордену єзуїтів Джакомо Еріано, а завершили аж через 20 років – у 1630 році.

Із часів Радянського Союзу протягом 65 років костел Єзуїтів використовували як книгосховище – там зберігали близько 3 мільйонів книг. У 2011 році його передали Львівській архиєпархії УГКЦ. Сьогодні Гарнізонний храм є під опікою Центру військового капеланства Львівської архиєпархії УГКЦ.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook

Фото: Тарас Михальчук

Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2021-07-08 13:58:46

Back to top button