Україна і світ

До Дня офтальмолога: нині українські ескулапи відновлюють зір дев’ятьом із десяти поранених захисників та захисниць

Міжнародний день офтальмолога щорічно відзначають 11 листопада у всьому світі як свято визнання важливості та ефективності праці фахівців цієї галузі медицини. Їхня діяльність є неймовірно відповідальною, адже найменші помилки можуть позбавити пацієнта зору. Своєчасне лікування допомагає запобігти розвитку хвороби, а лікар-офтальмолог призначає необхідну терапію після обстежень. Основною сферою діяльності лікарів-офтальмологів є вивчення будови і функцій очей, впровадження нових методик терапії, призначення профілактичних заходів.

До початку бойових дій на території України найважчим, з чим стикалися офтальмологи – це травми пацієнтів унаслідок аварій та фізичних ушкоджень. Наразі все змінилося, адже левова частка хірургічних втручань задля збереження функції зору внаслідок поранення та контузії на полі бою.

З нагоди професійного свята кореспонденти АрміяInform відвідали офтальмологічний кабінет Луцького військового госпіталю, аби на власні очі побачити прийом пацієнтів та розпитати про особливості цієї галузі медицини в лікаря-офтальмолога вищої категорії, працівника Збройних Сил України Ірини Маркевич.

На огляді в офтальмолога Олександр. Він кулеметник однієї з окремих механізованих бригад, який дістав мінно-вибухову травму під час виконання бойового завдання на Донеччині влітку цього року. Сьогодні воїн прибув до військово-медичного закладу для визначення відсотка втрати працездатності. За майже пів року йому провели поспіль кілька операцій, призначили тривалу реабілітацію. На жаль, через сліпе проникаюче поранення ока з втратою внутрішніх оболонок, очне яблуко на одному з органів зору не вдалося врятувати – встановлено тимчасовий протез. А пізніше, у разі виявлення бажання військовослужбовця, існує можливість встановлення індивідуального протезу з підшиванням, який буде ще комфортнішим та рухливим, що ще менше помітно для оточуючих.

Як зазначила Ірина Маркевич, дев’ятьом із десяти українських воїнів після поранень та травмувань очей на полі бою офтальмологи відновлюють функцію зору для подальшого проходження військової служби. Решта, на жаль, після лікування та реабілітації мають ознаки інвалідності та не можуть виконувати обов’язки військової служби в повному обсязі.

Усе лікування для цієї категорії надається за державні кошти. Також українські воїни мають можливість проходити реабілітацію як в Україні, так і за кордоном.

Відео авторів

 

Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2022-11-11 20:51:26