Україна і світ

Для захисників створюють структуру з координації роботи військових психологів

Сьогодні в Military Media Center провели круглий стіл на тему «Війна проти наших душ. Як зберегти ментальне здоров’я військовослужбовців і всього суспільства». У заході взяла участь заступник Міністра оборони України Ганна Маляр.

До війни такого масштабу неможливо було підготуватися, однак в Україні вже сформувалася спільнота, яка опікується психічним здоров’ям усієї нації, і Міністерство оборони також залучене до цих процесів. Збройні Сили України, як частина українського суспільства, потребують допомоги в цій сфері.

За словами Ганни Маляр, нині перед відомством постало кілька викликів: значне збільшення кількості військовослужбовців, дефіцит військових психологів та домінування стереотипів і стигматизація щодо психологічної допомоги серед військовослужбовців.

— Після широкомасштабного вторгнення психологічної допомоги потребує вся нація. Якщо говорити про військових, то це майже мільйонна армія. Забезпечити військо психологами в таких масштабах сьогодні неможливо. Тому було ухвалене державне рішення щодо створення органу, який координуватиме роботу в цьому напрямку. Адже до широкомасштабного вторгнення в нас не було інституції, яка б знала, скільки у нас психологів, чим вони займаються, яка їхня кваліфікація. Так буде простіше скеровувати наявні ресурси, — зауважила Ганна Маляр.

Через військову специфіку та питання безпеки з військовослужбовцями нині працюють лише військові психологи. За словами заступника Міністра оборони України, у Збройних Силах вже здійснено певні кроки для розв’язання проблеми.

— По-перше, ми провели цільову мобілізацію під наявні вакансії та здійснили відповідне навчання роботи з військовими. По-друге, нині вже залучаються громадські організації й цивільні психологи, які працюють на цьому фронті з 2014 року й несуть весь цей тягар на собі, — повідомила вона.

Ганна Маляр також підкреслила, що серйозним викликом залишається стигматизація психологічних проблем. Адже психологічна допомога надається на добровільній основі, людина має право не звертатися до фахівця, а стереотипи заважають людям визнати, що вони потребують такої допомоги. Тож першочерговим завданням усіх ланок допомоги залишається роз’яснювальна робота. Нині вкрай необхідно перетворити психологічну допомогу на звичну річ.

— Ми тільки зараз усвідомлюємо, що таке психотравма від цієї широкомасштабної війни. До цього був страх артилерійських обстрілів і смерті — це вже досліджені речі. Але в нас усіх уже є травма руйнації усвідомлення стосунків з рф, тобто усвідомлення того, що можна аж настільки перейти межу моральності. Це травмує всіх, і ніхто не знає, як з цим працювати, щоб не примножувати в собі злість і ненависть, а спрямувати своє ставлення до цього конструктивним чином на перемогу, — наголосила Ганна Маляр.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

 

Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2023-06-08 13:20:14