Державний бюджет на 2023 рік покриває всі соціальні видатки
Про це повідомила голова підкомітету з питань видатків державного бюджету в парламентському бюджетному комітеті Леся Забуранна.
«Ми орієнтуємося на те, що наступного року Україна нарешті переможе ворога й почне відбудову. Другим пріоритетом є люди. Міністерство соціальної політики після армії отримало найбільшу кількість видатків, щоби повністю були виплачені всі соціальні виплати, усі пенсії. Люди мають відчувати, що держава, попри справді складну ситуацію, піклується про них», — сказала народна депутатка.
Державний бюджет України на наступний рік спрямовує 444,13 млрд грн на соціальну сферу. Це на 41,9 млрд грн більше, ніж у 2022 році. Незважаючи на складні економічні умови, держава знаходить ресурс для підтримки тих, хто опинився у складних життєвих обставинах, та вразливих категорій громадян.
Водночас у бюджеті на 2023 рік зменшені видатки на освітню субвенцію, однак збережені захищені статті видатків, зокрема оплата праці вчителів, так само, як заробітні плати наших лікарів, медиків, людей соціальної сфери.
Розмір прожиткового мінімуму, від якого залежить розмір зарплат бюджетників, пенсій та соціальних виплат, у 2023 році залишиться без змін.
Так, з 1 січня 2023 року прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць становить 2589 грн, а для основних соціальних і демографічних груп населення:
· дітей віком до 6 років — 2272 грн;
· дітей віком від 6 до 18 років — 2833 грн;
· працездатних осіб — 2684 грн;
· працездатних осіб, який застосовується для визначення базового розміру посадового окладу судді — 2102 грн;
· працездатних осіб, який застосовується для визначення посадових окладів працівників інших державних органів, оплата праці яких регулюється спеціальними законами, а також працівників податкових і митних органів — 2102 грн;
· працездатних осіб, який застосовується для визначення посадового окладу прокурора окружної прокуратури, — 1600 грн;
· осіб, які втратили працездатність (мінімальна пенсія) — 2093 грн.
Як повідомляє Урядовий портал, для вирішення питань соціального та економічного характеру передбачено збільшення видатків державного бюджету, зокрема на:
· виплату пенсій — на 39 млрд грн (до 272 млрд грн);
· фонд ліквідації наслідків збройної агресії — на 16 млрд грн (до 35,5 млрд гривень). Визначені такі напрями спрямування коштів фонду:
— будівництво та ремонт громадських будівель, об’єктів критичної інфраструктури;
— забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб та осіб, які втратили житло внаслідок бойових дій;
— закупівля шкільних автобусів та спеціального транспорту для закладів охорони здоров’я та комунальних підприємств.
Утім, на житлові субсидії в державному бюджеті на 2023 рік спрямують 37,9 млрд гривень, що на 9,2% менше, ніж у 2022 році.
Як повідомлялося, 3 листопада Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому закон «Про Державний бюджет України на 2023 рік». Пріоритетом є видатки на оборону та національну безпеку.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Підготувала Леся Медведенко
Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2022-11-10 10:30:16