Україна і світ

Ці режими несуть лише смерть: МЗС поклало відповідальність за війну в Сирії на Іран і РФ

Фото: Getty Images

Україна з тривогою слідкує за загостренням бойових дій у Сирії, внаслідок чого гинуть люди та руйнується цивільна інфраструктура. Страждання сирійського народу – це результат перебування при владі злочинного режиму Башара Асада.

Про це йдеться у коментарі Міністерства закордонних справ України.

МЗС України про ситуацію у Сирії

Україна вважає, що упродовж десятиліть злочинний режим Башара Асада проводив безжалісну політику придушення власного народу і перетворив Сирію на полігон для російського та іранського злочинних режимів, а також їхніх проксі-сил, зокрема Хезболли.

За понад 13 років війни загинули 500 тис. сирійців, а мільйони громадян Сирії стали біженцями та внутрішніми переселенцями.

Новий небезпечний етап війни може призвести “до непередбачуваних наслідків” для регіонального миру та безпеки.

— Сирійський народ в його багатому релігійному та етноконфесійному розмаїтті заслуговує на гідне життя у вільній, сучасній, демократичній країні, де немає місця політичним репресіям та тиранії, тероризму, релігійному екстремізму та фундаменталізму, де панують верховенство права та повага до прав людини, – йдеться у заяві.

Поглиблена військово-технічна співпраця Росії та Ірану дестабілізує безпекову ситуацію як в Європі, так і на Близькому Сході. Україна та українці як ніхто інший знають, що ці режими несуть лише смерть, страждання та руйнування.

МЗС України поклали основну відповідальність на Москву та Тегеран за деградацію безпекової ситуації в Сирії.

— Жахливі злочини, скоєні режимами Асада, Путіна та іранських аятол проти сирійців поставили під загрозу виживання Сирії як єдиної незалежної держави, – наголошується у документі.

Також додають, що російський диктатор Путін та його союзники в Ірані продовжують докладати всіх зусиль, аби не втратити контроль над маріонетковим режимом у Сирії.

Україна переконана, що шлях до стабільної і демократичної Сирії лежить через реалізацію положень резолюцій Ради Безпеки ООН 2254 та 2118, а також загальнонаціональний інклюзивний діалог.

Що передувало

Наприкінці листопада сирійські повстанці вибили з другого за величиною сирійського міста Алеппо війська диктатора Башара Асада. Сам він тоді перебував з візитом у Москві.

Крім того повстанці досить швидко захопили понад 50 населених пунктів, а також аеропорт Алеппо.

Вже 1 грудня надходили повідомлення, що повстанці продовжують наступ, рухаючись до ще одного великого міста Хама. Воно знаходиться на південь від провінції Ідліб, яка залишається під повним контролем повстанців.

Після того, як війська Асада втекли з Алеппо у ніч з п’ятниці на суботу російська авіація здійснила повітряні нальоти на деякі райони міста.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

За даними ГУР, російський військовий контингент вже втік із міста Хама та перебрався на авіабазу Хмеймім. Крім того, спішно полишати сирійську столицю Дамаск почали й російські дипломати.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-12-02 21:11:00