Україна і світ

Чому в Україні почастішали повітряні тривоги: відповідь експерта

Останнім часом в Україні стали частіше лунати сигнали повітряної тривоги. За словами військового експерта Олександра Мусієнка, на це є три причини.

Про це він розповів в етері телемарафону.

Першою причиною, на думку експерта, є психологічний фактор. Росіяни думають, що постійними тривогами тримають українців в напрузі та порушують їхній звичний спосіб життя.

Зараз дивляться

Друге – це спроби РФ вести розвідку з метою виявлення радарів, які використовуються українськими засобами ППО.

І третім фактором збільшення тривог, як відмічає Мусієнко, є необхідність показувати Кремлю хорошу статистику нанесених Україні збитків.

– Ось ці злети МіГів і іншої авіації використовуються для статистики російського командування, яке потім звітує перед російським диктатором Володимиром Путіним і перед Кремлем. Вони ж не кажуть, що літак взлетів, вони кажуть, що випустили ракету. Вони випустили фальш-ціль – імпульс з-за допомогою засобів радіоелектронної боротьби і це подали як руйнування Україні, – додає експерт.

Водночас, за словами аналітика, небезпека ракетних ударів РФ все ж існує

Остання масована ракетна атака РФ на Україну сталася 9 березня. Тоді ворог випустив 81 ракету різного базування та 8 ударних безпілотників Shahed-136/131.

За даними української розвідки, Росія протягом місяця збирала запас ракет для цього удару, оскільки відчуває дефіцит ракетного озброєння. Зокрема, у РФ залишилося близько 7% крилатих ракет Калібр.

Джерело: телемарафон

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-03-15 17:18:21